a 94 ad a. Het plan pretendeert niet alle uit iandschappelijk en natuur- wetenschappelijk oogpunt beiangrijke gebieden in Heemstede te omvatten. Het voorliggende ontwerp-bestemmingsplan heeft in hoofdzaak tot doei het vei1igstellen van de voormalige mel- dingsgebieden; het is bepaald niet in strijd met het herziene streekpian voor Zuid-Kennemerland. De verzekerinq kan worden gegeven dat op de in het bezwaarschrift qenoemde gebieden zodanige bestemmingen zullen worden gelegd, dat aan de aanwe- zige waarden zoveel mogelijk bescherming wordt qeboden. ad b. Betreffende de bouwmogeiijkheden op "Dennenheuvei" wordt ver- wezen naar het antwoord op het bezwaarschrift van de plv. hoofdingenieur-directeur voor de Landinrichting. De bouwmogelijkheid op "Hertenduin" is inmiddels reeds qebruikt. De uitbreidingsmogelijkheid voor de bebouwing op "Mariënheu- vel" blijft beperkt tot de onmiddellijk.e omgeving van het be- staande gebouw. Aantasting, op enerlei wijze, van het iand- goed is niet te vrezen. Op "De Hartekamp" is beperkte uitbreidinq van de bebouwing, ten behoeve van de aldaar gevestigde instelling, moqeiijk. De noodzaak hiervan staat ondubbelzinniq vast en is bij de afueging van het grootste belanq geweest. 16De Natuurbeschermingscommissie Zuid-Kennemeriand, te Haariem. a. De commissie vraagt zich af waarom bepaalde natuurgebieden niet in het ontwerp zijn opgenomen. Gedoeld wordt op de weilanden rond- om "Hageveld", het waardevolle moerasgebied in het zuidoosten van de gemeente, de algemene begraafpiaatsHet Oude Slot en de voor- malige vuilnisbelt. b. Het is de commissie niet duidelijk wat in de toelichting bedoeld wordt met object 1: stadsparkje. c. Het terrein "Dennenheuvelis een zeer bijzondere isotoop. Bunga- lowbouw aidaar zou een van de laatste paaipiaatsen van padden in Zuid-Kennemerland wegnemen. d. De commissie ziet met bezwaard hart uitbreining van de qebouwen op De Hartekamp". Het verdient naar haar meninq aanbeveling om te onderzoeken of uitbreiding wel noodzakelijk is en of de uit- breiding in overleg met toestemming van Gedeputeerde Staten is gepland. Mocht uitbreiding besiist noodzakelijl. zijn, dan is het 1 beter de gebouwen dichter bij elkaar te plaatsen en niet het hele terrein te verdelen in kieine stukjes bosgrond. e. Wat "Hertenduin" betreft is net verstandig de conciergewoning en de fietsenstaliing te bouwen binnen de rechthoek waarin de schooi wordt gesticht. f. De commissie betwijfelt of de aanieg van de SW 19 nodig is; de weg zal prachtige duinweiden vernielen en natuurgebieden versnip- peren. ad a. Het ontwerp-bestemmingsplan heeft in hoofdzaak tot doel het veiligsteiien van de voormalige meldingsgebieden. De terreinen - 18 - MéééméM 4e afd 26 augustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 22