94 die reclamante in haar bezwaarschrift op het ooq heeft, beho- ren niet tot de voormalige meldingsqebieden. De bedoelde ge- bieden worden opgenomen in andere bestemmingsplannen. Met de voorbereiding daarvan is reeds een beqin qemaakt. Het belang van een spoedige bescherming van de voormalige meldingsgebie- den wordt zo groot geacht, dat geen verdere vertraging door een qroter plan natuurqebieden mag ontstaan. ad b. Het betreft hier een klein park ten noorden van de Adriaan Pauwlaan, dat niet behoort tot de voormaiige meldinqsge- bieden. ad c. Ten aanzien van "Dennenheuvelwordt een verandering in het ontwerp-pian voorgesteld. Dit betekent voor het westelijk deel dat slechts twee woningen gebouwd mogen worden, waarvan één ter plaatse van de bestaande oude villa en één vrij dicht bij de hoek Herenweg/Prinsenlaan. Voor de padden blijft hierdoor nagenoeg alles bij het oude. d. Ui teraard moet de noodzaak van een uitbreiding van de bebouwinq oo "De HartekamD" worden onderzocht' maar het gaat. te ver om dat in het kader van een bestemmingsnian te ver- lanqen. Een discussie over de wijze waarop geesteiijk qehan- dicapten moeten worden opgevangen speeit zich op andere plaat- sen af De plaatsbepaling van de nieuwe gebouwen is zorgvuldig ge- beurd, hierbij is de buffer aan de zijde van"Huize Manpad" vollediq behouden. De bebouwing is niet verspreid geplaatst. ad e. De bouw van de Pedagogische Akademie "de La Salle" c.a. vindt vrijwel geheel plaats overeenkomstig het vigerende bestemmingsplan. Voor zover hiervan afgeweken wordt, is de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde- ning toegepast. ad f. Het bezwaar tegen de aanleg van de weg SW 19 is reeds bij de beantwoording van andere bezwaarschriften aan de orde geweest. 17.De Vogelwerkgroep "Haarlem", te Aerdenhout. a. De werkqroep vraaqt in het plan ook op te nemen: - "Hageveld" met omliggende weilanden welke van qrote betekenis zijn voor stand- en trekvogels; - het moerasgebied en weilanden tussen de Fazantenlaan de de Rinq- vaart, welk gebied van uitzonderlijke ornithologische waarde is; - weilanden ten noorden van Leiduin en het westen van de spoorlijn Haarlem-Leiden; - de vuilnisbelt. b. Het stelt de werkgroep teleur dat aan"Koekoeksduin"niet de be- stemming "natuurgebied met agrarisch" gebruik is geqeven; een alternatieve oplossing voor de uitbreiding van installaties t.b.v. de bereiding van drinkwater kan zeker qevonden worden. c. "Dennenheuvelhoort niet thuis in de opsomming van buitenplaat- sen met een uitbreidinq voor sociale doeleinden; bij uitbreiding van de bebouwing met vijf woningen blijft van het natuurgebied niets over. De werkgroep wijst op de grote betekenis van deze buitenplaats als broedplaats van padden. m 4e afd 2fi auqustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 23