94 d. Als op "De Hartekamp" 11 gebouwen worden bijgebouwd met een ge- zamelijke oppervlakte van 14.792 m2 - drie keer zoveel ais de bestaande bebouwing - dan kan dit terrein als natuurgebied worden afgeschreven. e. Ook van "Hertenduin" blijft na de bouw van een school c.a. als natuurgebied weinig over. Wat is de bestemming van de caravans en het aanwezige hoofdgebouw? f. De strook ten westen van de spoorbaan met de bestemming "Verkeer" dient in zijn geheei de bestemming "agrarisch/natuurgebied" te krijgen. Het vervolg van de weg in Zuid-Holland die nu bij De Ziik eindigt, dient gevonden te worden door een weg ten oosten van Heemstede aan te leggen. ad a. Het ontwerp-bestemmingsplan heeft in hoofdzaak tot doel het veiligstellen van de voormalige meldingsgebieden. Deze mel- dingsgebieden zijn alle min of meer beboste terreinen. De terreinen die reclamant op het oog heeft, veelal weilan- den, die eveneens een grote biologische en landschappelijke betekenis kunnen hebben, behoren niet tot de voonnalige mel- dingsgebieden. Vanzelfsprekend zal te zijner tijd voor ade- quate bestemmingen worden zorggedragen in nog on te steilen bestemmingsplannen. ad b. In verband met de noodzakelijk geachte uitbreiding van de installaties voor de bereiding van drinkwater van het be- drijf Leiduin heeft de directie van cie Gemeentewaterlei- dingen Amsterdam gevraagd om het terrein Koekoeksduin I zodanig te bestemmen dat de uitbreiding aldaar gerealiseerd kan wordenHet terrein Koekoeksduin I is onttrokken aan de bestemming "natuurgebied met aqrarisch gebruik", nadat bij belangenafweging het belang van de drinkwatervoorziening de doorslag heeft gegeven. ad c. Op "Dennenheuvel" zijn vijf woonhuizen aanwezig, waarvan één heel kleine. Bij de niet voor bebouwing bestemde gebouwen gaat het om schuurtjes, een kas, een garage, een pomphuis etc. loegevoegd worden vier woonhuizen op drie bouwplaatsen. Eén woonhuis zal worden gebouwd op de plaats van de bestaande oude villa. Het totale aantal bouwplaatsen wordt volgen' het plan maximaal 6. Zie voor een en ander ook de beantwoording van bezwaarschrift van de plv.hoofdingenieur-directeur voor de Landinrichting. ad d. Ook m.b.t. "De Hartekamp"zijn onjuiste conclusies uit de ge- gevens getrokken. Het gaat bij "De Hartekamp" om vier nieuwe gebouwen, waarvan er één op de plaats van een afgebrand gebouw staat; dus om drie nieuwe bouwplaatsen. Bij de pavil- joens is de uitbreiding van het bebouwingsoppervlak nodiq omdat men tengevolge van gewijzigde inzichten in de verple- gina debinnenhoven wil overdekken. ad e. T.a.v. "Hertenduin" regelt het plan niet meer dan de (in- middels) bestaande toestand en de overige zaken die door middel van een artikel 19-procedure vastgelegd zijn, - 20 - 4e afd 26 augustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 24