4e afd 94 b. De kerngroep tekent bezwaar aan tegen de aanipj van een weg ten westen van de spoorlijn Haarlem-Leiden. Nieuwe wegen bevorderen het autoverkeer,met a11e nadelige gevol- gen van dien, zoals ruimtebeslag, milieuvervuiling en aeluids- overlast. Wat de SW 19 betreft, wordt aan de functie getwijfeld. Het leef- milieu zal door de aarileg verslechteren. De verwachte ontlasting van de Herenweg is dubieus; verkeer naar en van Hillegom, Lisse en Sassenheim zal van de Herenweg gebruik blijven maken. De geschatte verkeersintensiteit - 20.000 tot 30.000 motorvoer- tuigen per etmaal - wordt onwaarschrijnlijk hoog geacht, gezien de huidige verkeersintensiteit van de noord-zuidverbindingen. Het vroegere argument voor de aanleg van de SW 19 in verband met aansluiting op de aan te leggen wegen ten zuiden van Heemstede en ten noorden van Aerdenhout is vervailen. Het is zeer te be- treuren dat in de omgeving van het station Heemstede-Aerdenhout een aantal woningen gesloopt moet worden en dat een aantal wonin- gen zeer dicht bij de nieuwe weg komt te liggen. Daarnaast zal in wijdere omgeving hinder van luchtvervuiling en lawaai worden on- dervonden. Om de noord-zuid-verbindinqen in Heemstede te ontlasten zou de gemeente het openbaar vervoer en met name het treinverkeer in het gebied tussen Haarlem en Leiden dienen te bevorderen, b.v. door er bij de Ned.Spoorwegen op aan te dringen dat nieuwe stations worden opengesteld. ad a. Het niet opnemen van het terrein van College "Hageveld"en"Het Oude Slot"houdt op geen enkele wijze een waardeoordeel in, ter- wijl evenmin aan de noodzaak van een goede regeling wordt ge- twijfeld. In hoofdzaak is het doel van het voorliggtr.de ont- werp-bestemmingsplan om de voormalige meldingsgebieden veilig te stellen. Om dit zo snel mogelijk te bereiken, zijn tijdver- gende acties om ook andere gebieden te regelen achterwege ge- laten. ad b. Het niet-aanleggen van de SW 19 zal het autogebruik in de agqlo- meratie Haariem nauwelijks beïnvloeden. Niet aanleggen van deze weg betekent. echter weldat het verkeer op de bestaande wegen tot de maximale capaciteit zal groeien, hetqeen gepaard zal gaan met een onaanvaardbare hinder voor de omwonenden. De bestaande wegen zijn alle in of zeer nabij woongebieden gelegen. De SW 19 zal de bestaande verbindingen (Leidsevaartweg,Heren- weg) zeker ten dele kunnen or.tlasten van het verkeer. Een en ander is mede afhankelijk van ce aanleg van andere geplande wegen in de Bollenstreek en in de Haarlemse agqlomeratie. De Knelpuntencommissie Zuid-Konnemerland voert overleg inza- ke de noodzaak van de aan te leggen wegen, waarbij ook de SW 19 is betrokken. Om de mogelijkheid van de aanleg open te laten, is ir, het onderhavige bestemmingsplan voor dat gedeel- te van de gronden waarop de secundaire weg is getraceerd, de beslemming "verkeer" opgenomen. - 22 - 26 augustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 26