4e afd 26 augustus 1976 Oe aanleg van bepaalde oost-west-verbindingswegen zal de SW 19 tevens bruikbaar maken ter ontlasting van het verkeer op de huidige noord- zuid-routesEen verkeersintensiteit van 20 30 duizend motorvoer- tuigen per etmaalals prognose voor het jaar 1990, moet dan zeker aannemelijk worden geacht. De huidige verkeersintensiteit van de Leidsevaartwep, de Herenweg en de Heemsteedse Dreef bedraagt tezamen thans 50.000 mvt/etmaal (resp.12.000, 24.000 en 14.000), vastgesteld ter plaatse van de gemeentegrens Heemstede - Haarlem. Äls slechts 50% van het verkeer van alleen de Leidsevaartweg en van de Herenweg via de SW 19 zou kunnen worden geleid, dan zou, op basis van de huidige verkeersbelasting de intensiteit reeds 18.000 mvt/ uur bedragen. De weg zal nog door ander verkeer worden belast en er dient nog steeds met een groei van het verkeer rekening te wor- den gehouden. Het bevorderen van het openbaar vervoer zal nooit zoveel effect kunnen hebben, dat aanleg van een westelijke rand- weg ter vervanging van de noord-zuidverbindingen in Heemstede niet noodzakelijk geacht zal worden. Wat de geluidshinder betreft, kunnen voorzieningen worden getroffen om deze zo veel mogelijk te beperken, Het produceren van uitlaat- gassen door motorvoertuigen is op wegen binnen stedelijk gebied aanmerkelijk hoger dan bij wegen daarbuiten. In file rijden, af- remmen en optrekken tengevolge van verkeerslichten en/of verkeers- congesties hebben meer nadelige invloeden op de productie van uit- laatgassen dan het rijden van meer verkeer op wegen met een vrije verkeersafwikkeling. Het verplaatsen van de verkeersstromen naar een plaats buiten de woongebieden kan naar onze mening net betrek- king tot de luchtverontreiniging en de geluidshinder alleen maar als positief worden gewaardeerd. Aanleg van de SW 19 zal offers vragen: te noemen zijn hierbij de aantasting van natuurgebied en de amovering van een aantal wonin- gen nabij het station Heemstede - Aerdenhout, hetgeen te betreu- ren valt. Andere mogelijkheden, zoals niet aanleggen of de keuze voor andere tracés zullen echter meer en hogere offers vragen. 20. B.A.W. ter Linden, K&rklaan 47, Heemstede, a. Adressant meent dat het plan onvolledig is; enige gronden dienen hierin nog te worden opgenomen: de terreinen van het College "Hageveld"en de gronden langs de Herenweg bij het landgoed "Berkenrode" b. De Wet op de Ruimtelijke Ordening biedt rijke mogelijkheden tot bescherming van de resterende natuurgebieden; die toepassingsmoge- lijkheden werden bewust of onbewust gesaboteerd door het nemen van zes voorbereidingsbesluiten. c. Adressant acht verder de intensieve bebouwing welke voor "Dennen- heuvel" mogelijk wordt gemaakt, in flagrante strijd met het streekplan; de kwalificatie "natuurgebied" is dan ook misleidend. De voorgestane bebouwing is bezwaarlijk tegenover andere justi- ciabelen die eveneens te kampen hebben met beheersproblemen van hun landgoed.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 27