d. De a|<t1v1teif.en welke momenteel plaats vlnde-- jp "Hertenduin" en "Eikenrode", betekenen een natuurvernietiging van de eerste orde. Het toenmalige geneentebestuur heeft zich moeten bedienen van doordrammer'ij om bebouwing "er door" te krijgen bij het hoger be- stuur. Recente kappingen in het betrokken gebied zijn een daad welke naar het oordeel van adressant naar onbehoorlijk bestuur riekt. e. Wat "De Hartekamp" betreft wordt het ruimtelijk beleid op een bijzondere wijze in diskrediet gebracht. De ongelimiteerde toe- passing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en net bij herhaling vooruitlopen op een verklaring van geen be- zwaar, zijn zeer kv/alijke zakeri. f.Het niet voeren van een stringent planologisch beleid getuigt van een onrustbarende onverschil1igheidWie met zijn geld om- springt als de gemeente Heemstede met naar natuurgebieden, wordt wegens verkwist'ing onder curatele gesteld. Adressant verzoekt hieraari een einde te inaken. ad a. Het onderhavige ontwerp-plan heeft in hoofdzaak tot doel de voormalige meïdingsgebieden te beschermen. De door adressant bedoelde terreinen behoren daar niet toe.Vanzelfsprekend zal te zijner tijd voor een adequate bestemming worden gezorgd. ad b. De voorbereiding van het ontwerp-plan "Natuurgebieden" heeft zeer veel tijd geverad; dit was hoofdzakelijk een gevolg van het feit dat bij het wettelijk vocrgeschreven vcoroverieg pas na lange tijd kwam vast te staan dat de z.g.weg-de Ranitz niet in het ontwerp behoéfde te worden opgenomen. ad c. Voor de weerlegging van de bezwaren mat betrekking tot "Dennen- hc-uvel" wordt verwezen naar hetgeen is vermeld bij het bezwaar- schrift van de plv.hoofdingenieur-directeur voor de Laridinrich- ting. ad d. De bouw van een Pedagogische Akademie op het terrein van "Hertendu1n"vindt naqenoeg geheel plaats overeenkomstig het vigerende bestemmingsplan "de la Salle". Voor zover van dit plan v/ordt afgeweken, is de procedure ex artikel 19 van de Wet op oe Ruimtelijke Ordeninq qevolgd. ad e. De bedoeling van hrt bestemmingsplan is juist om toepassing van artikel 19 te voorkomen. ad f. De beschuldiqingen van adressant zijn volkomen ongemotiveerd; hierop behoeft niet te worden ingegaan. 21. Comit.é "Heemstede Waakzaam" te Heemstede. ilet comité verwijst naar een brief d.d. 10 maart 1975, gericht aan burgemeester en wethouders, met betrekking tot het wandelbos Groenen- daal, welke nog niet is beantwoord. Gevraaqd wordt. die brief aan te merken als een onderdeel van het bezwaarschrift. Daarnaast. maakt het comité bezwaar tegeii de in het ontwerp-plan opge- - 24 - 4e =if"d ?fi ougustus 1976 94

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 28