94 nomen mogelijkheid tot het aanieggen van een natuurijsbaan aan de Vrij- heidsdreef en wel op grond van de volgende overwegingen. Door de rechtlijnige vorm, welke dit soortijsbanen piegen te hebben alsmede door het mastbos van paien, waaraan de verlichting pleegt te worden opgehangen en voorts door de te plaatsen terreinafscheidingen, kassa's, kiosken e.d. zal één van de allerfraaiste plekken binnen de gemeente Heemstede op onaanvaardbare wijze worden aangetast. Voorts kan de vraag rijzen, wat het reële nut van een natuurijsbaan is. De praktijk leert immers, dat het aantal uren dat per decennium geschaatst kan worden, uiterst beperkt is. Gedurende de recente vorst- periode is gebieken, dat Heemstede over voldoende ondiepe vijvers en andere sierwateren beschikt, waarop betrekkelijk veiiig geschaatst kan worden. Onder dergelijke uitzonderiijke omstandigheden is het vrij eenvoudig om, mede ten behoeve van het avondschaatsen een aanvaardba- re ijsbaan te improviseren, zoals nabij het Grotstuk ook is geschied. Diegenen, die schaatstochten langs een groot aantal Noordhol1andse dorpen hebben ondernomen, zullen hebben kunnen constateren,dat de natuur- ijsbanen van de diverse ijsclubs er eenzaam en verlaten bijliggen, omdat toch iedereen (gratis) op sloot en plas gaat rijden. In het geval Groenendaal kan bovendien nog voor een extra belasting van de bermen door parkerende auto's worden gevreesd. Het comité is van oordeeldat verdere bebouwing van landgoederen, al dan niet gepaard gaande met snipperverkavelingen, tot het aller- uiterste beperkt moet worden. Het ziet met lede oaen, dat "Hertenduin"door de uitbreiding van de pedagogische akademie "de La Salle" langzamerhand geheel ver- knoeid wordt, niet in de laatste plaats door de bijkomende werken (o.a. het rooien van waardevolle houtopstanden ten behoeve van de aanleg van parkeerterreinen)Het beseft dat hier, gelet op de lange voorgeschiedenis en de reeds plaats gehad hebbende antici- paties, van een onomkeerbaar proces sprake is. Het wil er echter met kracht op aandrinnen, dat de toegebrachte schade door middel van nieuwe, zorgvuldig geprojekteerde en daardoor doelmatige be- plantingen, zoveei mogelijk gereduceerd wordt. Tegen ontwikkelingen welke nog niet onherroepelijk lijken te zijn, wil het comité echter met kracht zijn stem verheffen. Met name valt hierbij aan het plegen van partikuliere woningbouw op "Dennenheuvel" te denken. Ook ware, alvorens tot planvaststelling over te gaan, nauwkeurig na te gaan, of de uitbreidinasmogelijkheid van "Marïënheuvelc.a.wel in overeenstemming met de behoefte aan dergelijke uitbreidingen is. De toestand van het wandelbos Groenendaal vervult ook het gemeen- tebestuur met grote zorg. Reeds geruime tijd geieden is aan de Dienst voor de Landinrichting qevraagd advies uit te brengen met betrekking tot de onderhoudstoestand en de te nemen maatreqelen. Dit advies kan volgens onlangs verkregen inlichtingen spoedig worden verwacht. Verder verkeert een plan tot regeling en beperking van het par- keren in Groenendaal in een vergevorderd stadium van voorberei- - 25 - 4e afd 26 augustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 29