4e afd 94 ding. Een en ander zal zo spoedig mogeiijk door de Raad worden behandeld. De veronderstelling dat in Groenendaal een natuurijsbaan met een rechtlijnige vorm zal worden aangelegd, is ais voorbarig aan te merken. Uit de plankaart blijkt dat er zeker wel andere mogeiijk- heden zijn. Overigens is de vormgeving een kwestie vari uitvoering, welke zich onttrekt aan een bestemmingspian. Het ontwerp-bestemmings- plan voorziet niet in de mogelijkheid kassa's, kiosken e.d. op te richten; dit blijkt uit artikel 4 van de voorschriften. Wel wordt voorzien in de mogelijkheid lichtmasten op te richten, doch zulks uitsluitend gedurende de periode dat er van de ijsbaan gebruik kan worden gemaakt. Wat de gevreesde extra belasting van de bermen door parkerende auto's betreft, kan worden opgemerkt dat de Vrijheidsdreef kan worden gebruikt voor het parkeren. Voor eventuele beschadiging van bermen is in een vorstperiode overigens juist niet te vrezen. Overigens kan nog worden opgemerkt dat de factor veiligheid van groot belang wordt geacht, de mogelijkhied om snel over ijs te beschikken aantrekke'ijk is en dat het in de bedoeling iigt om door gratis openstelling deze factoren ten voile te benutten. Hekken, kassa's e.d. zullen niet nodig zijn. Bebouwingsmogelijkheden van iandgoederen worden in het algemeen in het bcstemmingsplan niet gegeven. Slechts in die gevailen waarin na nauwkeurig onderzcek onomsto- telijk vast is komen te staan dat een beperkte uitbreiding van de bebouwing nodig is en deze uitbreiding de esse.ntiële waar- den van de omgeving ongerept laat, laat het plan deze uitbrei- ding toe. Snipperverkavelingen zijn helemaal niet aan de orde. Een bestemmingsplan is riiet de plaats om nieuwe zorgvuldig ge- projecteerde en daardoor doelmatige beplantingen of andere be- piantingen te kunnen regelen. De beperkte bouwmogelijkneden op "Dennenheuvelzijn voornamelijk bedoeld voor het vervangen van aanwezige, in slechte staat ver- kerende bebouwing door bruikbare, nieuv/e bebouwing. 22r'-W. van DrielBurg. van Doornkade 2, Heemr.tede, en drie anderen Adressanten maken bezwaar tegen de aanleg van een natuurijsbaan op een aan de Vrijheidsdreef grenzend 'terrein. Het betrokken'weide- gebied vormt eer, uniek stuk natuurgebied, dat uit. een cogpunt van algemeen belang in zijn huidige vcrm onaangetast moet blijven. De aameg van een ijsbaari betekent een aantasting van natuurschoon en zal verstorend werken op dieren- en plantenleven. De veie bij- verschijnselen welke de aanleg van cen ijsbaan met zich brengt, zoais grote verkeersdrukte, parkeerprobiemen, beschadiqing van ga- zons, ni 1 ieuvervui 1 ing en verstoring van landeiijke rust, rnaken bedoeld terrein ter. enen rnale ongeschikt. Voorzieningen weike voor de ijsbaan getroffen moeten worden, zoals garderoberuimte, bergruimte, arrastering, lichtpalen etc. beteke- nen een aaritasting van het nu nog onrerepte landschaD. - 26 - 26 augustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 30