94 Adressanten weten zich gesteund door een groot aantal inwoners van Heemstede, zoals gebleken is bij een in 1972 gehouden enquête. De ijsbaan is vooral bedoeld om door de geringe diepte een maximum aan veiligheid te bieden, terwijl voorts nog het voordeel bestaat dat men betrekkelijk snel over ijs kan beschikken. Het bestemmingsplan voor- ziet niet in de mogelijkheid kassa's, kiosken e.d. op te richten. Een en ander biijkt uit artikel 4 van de voorschriften. Wel wordt voor- zien in de mogelijkheid om lichtmasten op te richten, doch zulks uit- sluitend gedurende de periode dat er van de ijsbaan gebruik kan wor- den gemaakt. Een afrastering zal niet nodig zijn, daar het in de bedoeling ligt de baan gratis open te stellen. De conclusie is dan ook dat voorzie- ningen tot een minimum beperkt zullen zijn en dan nog alleen geduren- de de periode dat de ijsbaan wordt gebruikt. Het parkeren kan op de Vrijheidsdreef geschieden. Voor aantasting van bermen behoeft juist in de vorstperiode niet te worden gevreesd. Het is niet duidelijk hoe het schaatsen als een milieuvervuilende acti- viteit kan worden gezien. 23.B.F.M. Grapperhaus, Groenendaalkade 2, Heemstede, Adressant heeft bezwaar tegen de voorgenomen aanleg van een natuur- ijsbaan nabij de VrijheidsdreefDe fraaie situatie van het weiiand, omgord door het wandelbos Groenendaalloopt hierdoor gevaar. Hij vreest dat het fraaie uitzicht zal worden bedorven door gebouwen of gebouwtjes.lichtmasten etc. Voorts acht hij de vrees gewettigd dat de ter plaatse aanwezige fauna en flora schade zullen ondervinden door de aanleg van een natuurijsbaan. Een dergelijke ijsbaan zal tenslotte veel verkeer aantrekken, waar- voor geen parkeervoorzieningen aanwezig zijn, met als gevolg extra overlast, schade aan het landschap e.d. Verwezen wordt naar hetgeen is vermeld met betrekking tot het be- zwaar van het comité "Heemstede Waakzaam". 24.Mr.F.H.F. Oldewelt en mevrouw V.D. Oidewelt-van Leeuwen, Glipperweg 9, Heemstede. Adressant.en maken bezwaar tegen het niet-opnemen in het ontwerp- plan van het terrein tussen "Mariënheuvelen Kadijk, ten oosten van de buitenplaats "Huize Manpad"; zij vragen dit gebied en vooral het westelijke deel ervan op te nemen als "natuurgebied met agra- risch gebruik". Bebouwing van dat terrein zou een aantasting van de omgeving van "Huize Manpad" betekenen. - 27 - 4e afd 26 augustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 31