4e afd 26 augustus 1976 94 breiding van het bejaardentehuis "Het Overbos" mogeiijk maakt; gelet op de voortdurende ontwikkelingen op het terrein van de zorg voor be- jaarden, acht men dit uitermate bezwaarlijk. De buitenpiaats "Het Overbos" bezit een zeer waardevol bosgedeelte met strandwalrestantenEen uitbreiding van de bestaande bebouwing zal een aantasting van deze gebieden met zich brengen. Ontwikkelingen op het terrein van de verzorging van bejaarden zullen voor zover daardoor uitbreiding van de bebouwing moet piaats vinden, niet op deze buitenplaats gerealiseerd kunnen worden. 28.Bouwcombinatie Ipenrode, te Heemstede. De Bouwcombinatie Ipenrode heeft het iandgoed "Ipenrode" in 1971 aangekocht. Zij dacht toen aan het projecteren van bepaalde be- bouwing od een deel van het landgoed. Het voormalige streekDian qaf aan het terrein de bestemminq "Voorstads bebouwing". Zeer snel bleek echter uit een wijziginq van het streekplan dat de provincie van opvatting was veranderd. AIs het ontwerp-plan, waarbij de betrokken gronden de bestemming "natuurgebied" zullen krijgen, uiteindelijk zal worden goedge- keurd, zal voorstads bebouwinq niet meer mogelijk zijn. De combinatie heeft ernstig bezwaar tegen deze bestemminq, daar gedeelten van het landgoed geen enkele natuur-waarde hebben. Het terrein is door de vochtige bodemgesteldheid ook ongeschikt voor een recreatieve bestemming. Door de volkomen andere eisen die men thans aan het woonqenot stelt, door de onmogelijkheid huishoudelijk personeel aan te trekken en zeker niet in de laatste plaats door de hoqe onderhoudskosten komt een buitenplaats niet of nauwelijks meer voor een normale bewoning in aanmerking; de voorgestelde bestemming is dan ook niet aanvaardbaar. Zoais de qebouwen nu omschreven staan, zal het moeilijk zijn een goede bestemming voor de gebouwen te vinden. Gezien de omvang leent het zich slecht voor kantoorgebouw en is het ook in de huidige om- standigheden bezwaarlijk door particul'ieren te bewonen. Het is niet lanqer mogelijk het noodzakelijk onderhoud van de op- stalien en van het terrein verantwoord uit te voeren, ais niet duidelijk is welke rendabele gebruiksmogelijkheden er zijn. Aan de bezwaren kan naar de mening van de Bouwccmbinatie worden tegemoet gekomen door: a. een zeer verspreide verbouwinq toe te passen, zodaniq dat (b.v. zoals de woningen gesitueerd zijn op het landgoed Dennen- heuvel")dit planoloqisch mogelijk is zonder dat de aard en het karakter van het landgoed met opstallen wordt aanqetast; b. toe te staan dat een tussenbouw in zeer bescheiden afmetingen wordt aangebracht tussen hoofdgebouw en koetshuis van het landgoed; zowel het hoofdgebouw als het koetshuis kan dan een exploitabele kantoorbescherming krijgen. - 29 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 33