94 Het bestemminqsplan moet uiteraard gebaseerd worden op het thans geldende streekplan. Hicrin is van voorstadsbebouwing geen sprake meor. Het. landgoed bezit als totaîiteit een grote îandschappelijke en natuurv/etenschapoelijke waarde. Een aantasting van deze totali- teit, door gedeelten ecn andere bestemminq te geven, betekent een aantasting van deze waarden. Eeri recreatieve bestemming zou ook de huidige waarden aantasten en is ongeacht de bodemgesteldheid niet aanvaardbaar Het bestemmingspîan is bedoeîd oin gebieden met een hoge andschappe- lijke en natuurhistorische waarde tegen aantastinq te beschermen. De rentabiliteit hiervan, het behoud van bovengenoemde waarden, is niet in geld uit te drukken. Het is overigens bekend dat deze gebieden over net algemeen moei- lijk rendabel te beheren zijn. Inzake de voorsteîlen van recîamante betreffende een uitbreiding tussen het hoofdgebouw en het koetshuis kan worden opgemerkt dat een dergelijk voorstel een aantasting van de kaiakteristiek van de bestaande ruimtelijke reîatie van bebouwing en omgeving zou bete- kenen. Landschappelijke, meer nog dari bouwkundig.; tezwaren k.eren zich hiertegen. Adressanten zijn eigenaren van een aan de Prinsenîaan neîegen terrein dat in het vigerende bestemmingspîan', vastgesteld in 1933, is bestemd voor de bouw van winkels. Zij hebben er bezwaar tegen dat hun grond nu wordt bestemd tot natuurgebied. Mocht het bestemmingsplan, wat dit punt betreft, ongewijzigd worden vastqesteld, dan za'l de waarde- vermindering van de grond door de gemeente verqoed moeten worden. Het door recîamanten bedoelde gebied ligt naast het laridgced "Hertenduin" en bezit docr zijn kleinschal ige ooenheid en enigszins verdiepte liggingeen grote landschapnelijke waarde. Bebouwing er- van zal een verarming van de hestaande ruimteîijke variatie tot ge- volg hebben en afbreuk doen aan ae aangrenzende bosgedeeîten. Een uit 1933 daterend plan, waarvan als het ware Dewezen is dat de bestemming van destijas (winkels) niet realistisr.h is, kan zeker 1 riiet als maatstaf gelden. Het terrein wordt gebruikt voor de bolîen- teelt, hetqeen kan worden gecontinueero. Mochten adressanten t.z.t. als gevolg van de vaststelling van het bestemmingsplan schade îijden welke redelijksrwijs niet of niet gehee'l te hunnen laste behoort ce blijven, rian is vergoeding daar- van op grond van artikel 49 van de Wet op de kuimtelijke Ordenir.g mogeîijk, voor zover althans vergoeding niet. of niet voldoende is verzekerd door aankoop, onteigening of anderszins. 30. NVNederlandsc Oasunie District West, te Rijswijk Op de plankaart is het tracê var, een gastransportîeiding niet aange- geven. - 30 - 4c afcl 26 auaustus 1976 29,1f;Kramer en rnevrouw A.B. Kramer-Hieuwerf, Pr insenlaan 23Heemstede

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 34