4e afd 26 augustus 1976 Tegen hetintekenen van bedoeld tracé bestaan geen bezwaren, zodat aan het bezwaar tegemoet gekomen kan worden. 31.T.d. Jonq Visscher, Asterkade 14, Heemstede. Adressant heeft bezwaren tegen: a. het niet-aangeven van een niet nader aangeduid stadspark op de kaart; b. het ontbreken van een afsluitende open bebouwing, langs de noord- zijde van het tot "Roekenrode" behorende weiland; c. de noodzakelijk geachte uitbreiding van de installatie op"Koekoeks- duin1,' dit terrein vormt ëén geheel met "Boekenrode" en de be- groeide duinvoet; d. de verdere uitbreiding van de glasbouw op "Leiduin", welke een ruimtelijke aantasting vormt van het ter plaatse aanweziqe natuur- lijke terrein-reliefde overgang van de duinvoet naar het weide- gebi ed e. de aanleg van de SW 19 ("het lekkende dak"); de bezwaren richten zich tegen het profiel ter hoogte van I de Vogelenzang-oost de SW 19 veroorzaakt, samen met het railverkeer, een ontoe- laatbare geluidsoverlast; voorzieningen in de vormvan een concaaf gebogen geluids-absorberende wand zullen hier nood- zakelijk zijn; II de Bekslaan; het kruispunt leidt tot vernietiqing van het bomen-bestand aan de oostzijde; hierdoor wordt het monumentale karakter van de Bekslaan aanqetast; III "Leiduin"; Zuid-Kennemerland was oorspronkelijk een beqroeide schoor- wal; t.p.v. "Leiduin" is dit karakter nog herkenbaar; het versnipperen van dit qebied, door de aanleg van de SW 19 dient uit het ooqpunt van natuurbehoud achterwege te blij- ven; IV de Waterleiding; gezien de talrijke afgewezen voorstellen bij eerdere hoor- zittingen ziet adressant met belangstell ing de verdere ont- wikkeling tegemoet; het heschikbare tracé is tê smal om een vier-baans weq oo te nemen; de geluidsv/eerkaatsing te- gen de gemetselde reservoirs moet nu ook nog voldoen aan net wetsontwerp geluids-hinder; V "Koekoeksduin"; de SW 19 zal tezamen met de geprojecteerde industriële in- stallatie een ontoelaatbare aanslag vormen op het nog be- staande natuurgebied VI "Boekenrode" ook hier geidt weer het bezwaar van versnippering van na- tuurqebiedenbovendien is de voorgesteide opiossinq om de J<ruin van de weq 1 m onaer b.k. rail te leqqen onvoidoende; - 31

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 35