94 hiertoe zijn minstens 4.50 m hone en met absorberende bekle- de stoffen cor.caaf gebogen wanden noodzakelijk; indien de weg op de aangegeven hoogte zou worden aangelegd, is bema- ling noodzakelijk; VII de Zandvoortselaan; verkeerswegen zijn open industrieterreinen, waarvan de pro- ducten (herrie en stank) de omgeving onleefbaar maken; om met de SW 19 de bebouwde kom te doorsnijden, is het noodzakelijk de weg door een betonnen koker te voeren; het dak kan dienen'als vervangende narkeerruimte;deze ko- ker kandan tevens het oost-west-verkeer afsluiten, waar- door deze omgeving die als "verkeersbelt" van Heemstede dient in het'kader van het verkeersstructuurplan tot een aanvaardbaar woonnivo gebracht kan worden; VIII de Westelijke Randweg; de huidige verkeersfunctie van Zuid-Kennemerland wordt verricht door het tangent Leidsevaart - Westelijke Rand- weg - Herenweg - Zandvoortselaaneen vervangend verkeers- knooppunt zai tot een indrukwekkeride pierenpot uitgroeien en buiten de schaal van de omgeving vallen; het doorgaan- de verkeer dient buiten de agglomeratie gehouden te worden; Alternatieven zijn: - het aanleggen van een oostelijke stadsrandweg, mede ter ontiasting van de Schouwbroekerbrug - een rijwieipad op het tracê van de SW 19 aanieggen ter ontiasting van het verkeer op de Leidsevaartweg. f. de in het streekplan aangegeven bebouwing t.en zuid- oosten van het Heemsteeds Kanaaladressant verzoekt om in overeenstemming met het beleid dat de gemeente Haarlem voert t.o.v. Zuid-Schalk- wijk, en nä het verloren gaan van de Schouwbroekerpolder, de over- gebleven weilanden, de v.m. vuilstort-plaats en de omgeving van het Coliege Hageveid ais weide-vogel-gebied te handhaven; g. het niet-opnemen in het plan van "Het Oude Slot"met zijn directe omgeving; h. een aahtasting van de ruimtelijke relatie met het groene hart van Hoiland t.p.v. Groenendaai en vanaf de Glipperbrug, over de weiianden ten noord- oosten van de Glipper Zandvaart; i. het niet- opnemen van het terrein ten noorden van de Kadijk; dit terrein dient als natuurgebied te worden opgenomen met een gesioten afsluitende bebouwing aan de oost-zijde; met name is het uizicht vanaf de bocht in de Kadijk t.p.v. perceel 38 op "Het Manpad" van grote waarde; j. ontbreken van voldoende waarborgen voor bescherming van "Het Manpad"; dit complex vormt het zwaartepunt van het gehele bestemmingsplan; het voorbeeldige beheer dat op "Het Manpad" gevoerd wordt, dient gehonoreerd. te worden met het bescher- men van de omgeving van het monument overeenkomstig de beleids- - 32 - 4e afd 26 augustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 36