Betekenis. botanisch - groot - groeipiaats van diverse min of meer zeldzame planten, zoals b.v. de rietorchis en moeraswespenorchis, bovendien nog zeer lokaal de ronde zonnedauw op de veenmosvegetatie. ornithologisch - groot - broedgebied van diverse paren futen en an- dere moerasvogelsrefugium van veie doortrekkers, zoals o.a. water- snip en waterrai landschappeiijk - van regionale betekenis. voormaiig meldingsgebied - nr. 52, ontwerp-1ijst van natuurgebieden in de provincie Noord-Holland. Object 6 - Rietmoeras aan de Ringvaart - niet in het plangebied. Oudheidkundig terrein. Object 7 - Het Oude Slot - niet in het plangebied. 3. Toelichting voorschriften. Aangezien het onduidelijk zou zijn de bebouwing in de op de kaart aangegeven gebieden met een bebouwingspercentage te regelen is een andere weg gevolgd. Besloten werd een nauwkeurige inventarisatie op te stellen van de bouwwerken met hun oppervlakte en hun hoogte. Vervolgens werden de toelaatbare bouwwerken vastgesteld. Dit zijn meestal de bestaande bouwwerken met een geringe uitbreidinqsmoge- lijkheid. In een aantal gevallen is uit aanvragen of uit overleg bekend geworden dat een grotere uitbreidingsmoqelijkheid nodig is ten behoeve van verzorgingsgebouwen en een gebouw ten dienste van het onderwijs. Uitbreidingsmogelijkheid wordt vastgesteld voor de bebouwing op de Hartekamp, DennenheuvelMariënheuvel en Hertenduin. De plaats van de uitbreiding is op de kaart aangegeven. De omvang is na overleg met de gebruikers vastgelegd in de tabel bij art. 4. De uitbreidingen berusten op reële door ontwerpschetsen qestaafde plan- nen van de betrokken instellingen welke hun werkterrein hebben op het gebied van de verzorging van bejaarden of andere qroepen. Bij de plaatsbepaling van de uitbreiding werden aspecten.als het handhaven van landschappelijke waarden, in het kader van dit plan mede bekeken. Meer in detail zal bij het werkelijie tot stand komen van de bebou- wing de beplanting een ontwerp bepalende factor moeten zijn. 4. Het plan. Het plan heeft ten doel het onderhaviqe gebied te regelen volgens de Wet op de Ruimtelijke Ordening, met het karakter van een gedetailleerd bestemmingsplan omdat de bestemmingen volledig bekend zijn en geen na- dere uitwerkingen vragen. Het plan sluit in hoofdzaak aan bij de bestaande toestand, behoudens voor wat betreft de in het westen van de gemeente geleoen strookqrond met de bestemming verkeer. Deze bestemming is opgenomen ten behoeve van de geprojecteerde secundaire weg 19 (SW19). Deze toekomstige weg vormt de verbinding tussen de secundaire weg 1 in Zuid-Holland"en de westelijke randweg in Haarlem. Binnen het grondgebied van de gemeente is de weg over een grote lengte getraceerd evenwijdig aan de spoorlijn Leiden-Haarlem. De spoordijk die tenminste 1 m hoger zal ligqen dan de rijweq, fun- geert tevens als geluidswal ten aar.zien van de in het westen van Heemstede gelegen woongebieden. De afstand van het hart van de weg, - 53 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 57