4e afd. 26 augustus 1976 94 VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "NATUURGEBIEDEN" Heemstede, 10 augustus 1976. Aan de Raad, Met ingang van 6 februari j.l. heeft gedurende een maand ter secre- tarie voor een ieder ter inzage gelegen het ontwerp-bestemmingsplan "Natuurgebieden" Dit ontwerp heeft in hoofdzaak betrekking op de volgende buitenplaat- sen en andere natuurgebieden welke voorheen beschermd waren via de meldingsplicht ingevolge de Wet Nationale Plan en streekplannen: Berkenrode, Bosbeek, DennenheuvelEikenrode, Gliphoeve, Groenendaal Meerzicht, Meer en Berg, Hagenduin, De Hartekamp, Hertenduin, Ipen- rode, Kennemerduin, KennemeroordHuize Manpad, MariënheuvelHet Overbos en de gedeelten van de buitenplaatsen Boekenrode, Leiduin, Linnaeushof en Huis te Bennebroek welke in de gemeente Heemstede zijn gelegen. Verder heeft het ontwerp betrekking op een strook grond ten westen van de spoorlijn Haarlem-Leidenwelke bestemd is voor de aanleg van de secundaire weg 19(SW 19), ook wel aangeduid als noord-zuid-verbinding. Wat het tracé hiervan betreft, stemt het ontwerp overeen met het streekplan voor Zuid-Kennemerland (herziening 1970), alsmede met de wensen van o.m. de Provinciale Planologische Dienst. Wellicht ten overvloede herinneren wij eraan dat genoemde herziening van het streekplan, wat de noord-zuid-verbinding betreft, in overeen- stemming was met de wens van (de meedderheid van) uw Raad (raadsbesluit dd12 maart 1970). Afgezien van de vraag of de aanleg thans nog wenselijk wordt geacht, is het naar ons oordeel van groot belang de noord-zuid-verbinding in het gemeentelijke bestemmingsplan op te nemen; alleen dän kan op be- trekkelijk korte termijn een onherroepelijke uitspraak worden verkre- gen over de bestemming van de betrokken gronden, v«ardoor een einde komt aan de onzekerheid waarin de eigenaren nu al lang verkeren. Voor het overige menen wij te mogen verwijzen naar de bij het ontwerp- bestemmingsplan behorende toelichting. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 5