Ad a. Gezien het grote belang dat door de Gemeentewaterleidingen - Amster- dam wordt behartigd, is tegemoet gekomen aan deze wens en is het ge- hele terrein van Koekoeksduin I onttrokken aan de bestemming natuur- gebied met agrarisch aebruik. De bebouwing die ten behoeve van het bedrijf Leiduin op die gronden nodig wordt geoordeeld, is dermate intensief dat het niet zinvol is de bestemming natuurgebied met agrarisch gebruik te handhaven. Als •logisch gevolg hiervan maakt het terrein van Koekoeksduin I niet langer deel uit van het bestemmingsplan Natuurgebieden. b. Natuurijsbaan ten zuiden van de Van Merlenvaart. Ad b. Ten behoeve van de leidingen van de Gemeentewaterieiding Amsterdam is een strook van 35 m vrijgehouden tussen de Van Merlenvaart en de noordelijke begrenzing van de natuurijsbaan. 4. Gemeente Bloemendaal. a. Het gebied tussen de spoorlijn Leiden - Haariem en de grens met de gemeente Bloemendaal zou de bestemming NA moeten krijgen. Ad a. Deze suggestie is opgevolgd. b. Een gebied nabij het bedrijf van de Amsterdamse waterleiding be- horende bij"Leiduin" zal de bestemming NA dienen te krijgen. Ad b. Het gebied heeft de bestemming NA gekregen. c. "Koekoeksduin I" ware "Boekenrode" te noemen; "Koekoeksduin II" ware "Leiduin" te noemen. Ad c. Aangezien Koekoeksduin I niet meer op de kaart voorkomt, is de naam- geving niet meer relevant; de naam Koekoeksduin II is veranderd in Leiduin. 5. Stichting Natuur en Milieu. a. Het landelijk gebied in de gemeente Heemstede bestaat voor een ge- deelte uit landbouwgronden, voor een ander gedeelte uit landgoederen met veel bos. De ontwikkelingsgeschiedenis van dit gebied heeft ten gevolge, dat de onderscheiden elementen een nauwe samenhang vertonen. Dat komt o.a. tot uiting in de geomorfologie, het reliëf, de bodemop- bouw, de waterhuishouding en het landschap. Het ligt voor de hand ir. die situatie het gehele landelijk gebied van Heemstede in één bestem- mingspian op te nemen, temeer omdat een relatief groot gedeelte uit landgoederen bestaat. Wij zouden het op prijs stellen, wanneer in dit bestemmingsplan ook aTle gronden met agrarische bestemming worden op- genomen. Ad a. Het zou inderdaad wenselijk zijn ook de gronden met een agrarische bestemming in dit plan op te nemen. Gezien de problematiek was het niet mogelijk dit in korte tijd tot stand te brengen. Derhalve is het onderhavige bestemmingspian bepérkt tot de voormalige meldings- gebieden; de overige gebieden zullen geregeld worden in andere be- stemmingsplannen. - 56 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 60