b. Het voorontwerp-bestemmingsplan is op enkele punten niet in overeen- stemming met het herziene streekplan voor Zuid-Kennemeriand, dat op 25 mei 1970 door Provinciale Staten werd vastgesteld. Wij attenderen u met name op enkele gebieden waar de richtlijn "natuurbehoud" van het streekplan niet wordt gehonoreerd. Het betreft gronden langs de Herenweg bij Berkenrode, de Alaemene Begraafplaats en het College Hageveld e.o. Bij Huize Manpad, even- als tussen Dennenheuvel en Mariënheuvelis een wegtracé uitgespaard in gebied waarvoor eveneens als richtlijn geldt "natuurbehoud" Ad b. Zie het gestelde in a; het voornoemd wegtracé tussen Dennenheuvel en Mariënheuvel is niet meer opgenomen in het plan; voorzover de gebieden onder de meldingsplicht vielen zijn ze opgenomen in het voorliggende plan. c. De kaart geeft bij enkele landgoederen stertekens aan. Deze land- goederen zijn: De Hartekamp, Hertenduin en MariënheuvelIn de toe- lichting wordt ook Bosbeek genoemd, maar daar is op de kaart geen sterteken aangegeven. Deze aanduidingen geven weer, waar volgens uw college uitbreidingsmogelijkheden moeten zijn ten behoeve van verzorgingsgebouwen en een gebouw ten dienste van het onderwijs. Voor een reeks andere buitenplaatsen bestaat kennelijk niet die behoefte. In dit verband willen wij wijzen op het streekplan voor Zuid- Kennemerland, herziening 1970, waar in hoofdstuk III onder Hoofd- structuur en Uitgangspunten over de uitbreiding van de bebouwing een en ander wordt gezegd. Op blz. 15 e.v.: "Deze expansie heeft door de bouw van woonwijken, gestichten enz. vele uit het begin der 19e eeuw overgebleven bossen, buitenplaatsen en duingebieden vernietigd, terwijl de restanten daarvan nog steeds worden be- dreigd. De uitbreidingsmogelijkheden voor bebouwing, zoals die in dit be- stemmingsplan naar voren komen, zijn evenzovele aanwijzingen dat dit vernietigingsproces nog steeds doorgang vindt. Wij verzoeken u de gelegenheid tot het oprichten van nieuwbouw in de natuurge- bieden en daarmee samenhangende gronden tot het uiterste te beper- ken. Eerder zouden wij willen aandringen op het ontwikkelen van nieuwe beplantingen en zo mogelijk zelfs buitenplaatsen. Ad c. In de toelichting wordt Bosbeek niet meer genoemd als een van de buitenplaatsen waar uitbreidingsmogelijkheid van meer dan geringe omvang voor de bebouwing is geschapen, daar de beoogde uitbreiding thans reeds is gerealiseerd. De uitbreiding betrof een extra-ver- dieping op de oostelijke vleugel van het verzorgingsgebouw. In het oorspronkelijke ontwerp-bestemmingsplan heeft men ook steeds deze vorm van uitbreiding voor ogen gehad en is nooit gedacht aan een uitbreiding van de grondoppervlakte van de bebouwing. Hierdoor wordt het ontbreken van een sterteken op de kaart verklaard. Wat het tweede deel van deze opmerking betreft, kan gesteld worden dat de uitbreidingsmogelijkheden voor bebouwing tot het uiterste beperkt zijn. d. In het bestemmingsplan is het tracé opgenomen voor een weg bezuiden Heemstede. In het herziene streekplan wordt opgemerkt, dat door - 57 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 61