2e afd- 26 augustus 1976 95a,b. aanwijzing takken van dienst en vaststeeling BE- HEERSVERORDENING GEMEENTELIJK TECHNISCH BEDRIJ Heemstede, 27 juli 1976. Aan de Raad, Bij besluit van 28 augustus 1975, nr.80, besloot u in te stemmen met een integratie van het bedrijf voor openbare werken en de gas-, water- en elektriciteitsbedrijven. Een aanwijzinq als tak van dienst van het te vormen gemeentelijk tech- nisch bedrijf, die op grond van artikel 252 van de gemeentewet nodig is, vond nog niet plaats. Om te voorkomen dat in de loop van een dienst- jaar tussentijds een rekening en balans samengesteld moet worden, zal het besluit tot aanwijzing met ingang van 1 januari 1977 m werkmg moe- ten treden. Van het besluit van 24 november 1931, nr.87a, waarbij de takken van dienst zijn aangewezen kunnen alle takken van dienst, behalve het grondbedrijfvervallen. Het lijkt ons daarom beter dit besluU m zijn geheel in te trekken en tot een nieuwe aanwijzing te besluiten. Artikel 252 van de gemeentewet eist voorts dat de raad regelen vaststelt volgens welke de takken van dienst worden beheerd. Beperkte een beheers- verordening zich vroeger nagenoeg geheel tot het financiële beheer, te- genwoordig treft men meer en meer verordeningen aan waarin ook bepalrn- gen met betrekking tot de organisatie zijn opgenomen. In de hierbnj ge- voegde ontwerp-verordening is ook een paragraaf aan de interne orgamsa- tie gewijd. Bij de samenstelIing van de verordening is gebruik gemaakt van een door het Centraal bureau voor verificatie en financiële adviezen der Verem- ging van Nederlandse Gemeenten vervaardigde model-verordening voor een dienst gemeentewerken. Daarnaast heeft dit bureau bij de uitwerkmg een inbreng gehad. Uitgangspunt is de vorming van één bedrijf met een balans en ëén verlies- en winstrekening. Voor het vaststellen van tarieven is een inzicht in de kosten noodzakelijk, daarom wordt een onderscheid ge- maakt tussen de sectoren gasvoorziening, watervoorziening, elektnci- teitsvoorziening en openbare werken. In artikel 7 zijn, naast de functie leiding en de administratieve func- tie de drie bewaarfuncties onderscheiden, te weten het bewaren van geld, magazijnvoorraden en (een deel van de) productiemiddelen.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 65