95b ontwerpbegroting met daarbij behorende bijlagen aan burgemeester en wethouders. Deze ontwerpbegrotingen worden door de administra- teur voor gezien getekend. Indien en voorzover een. ontwerpbegroting de adnjinistrateur aan- leiding geeft tot het maken van opmerkingen doet hij daarvan na overleg met de directeur schriftelijk mededeling aan burgemeester en wethouders. Artikel 25 1. De begroting wordt opgemaakt volgens een door burgemeester en wethouders vast te stellen model en bestaat tenminste uit: a. een categorisch ingerichte begroting van baten en lasten, waarvan de totalen, zonodig met gebruikmaking van kostenplaat- sen, zodanig worden uitgesplitst dat de resuitaten van elk der in artikel 1 genoemde sectoren blijken; b. een begroting van kapitaaisinkomsten en -uitgaven; c. een memorie van toeiichting, waarin o.m. een nadere onderverde- ling van de geraamde bedragen wordt opgenomen. 2. AIs bijlagen van de begroting worden tenminste overgelegd: a. een kostenverdeelstaat met toelichting, waaruit blijkt hoe en tot. welke bedragen de geraamde kosten aan de kostenplaatsen en -dragerszuilen worden toegerekend; b. een overzicht van de geraamde kosten van de door de sector open- bare werken uit te voeren werken. Artikel 26 De raming van de kosten van de in artikel 25 onder 2b bedoelde uit te voeren werken aismede van de in de loop van het jaar op de begroting te brengen nieuwe werken moet zodanig geschieden, dat: a. een nauwkeurig en gedetaiiieerd inzicht wordt gegeven van de kos- tenopbouw van elk van de bedoelde werken; b. de ramingen dienstbaar kunnen worden gemaakt aan de kredietbewaking; c. waar mogelijk een kwantificering van de te verrichten werkzaamheden en de eenheidsprijzen worden gegeven. Artikel 27 1. Besluiten van de raad, waarbij machtiging tot af- en overschrijving op posten van de begroting wordt verleerid behoeven de goedkeuring van gedeputeerde staten indien zij betrekking hebben op: a. het saido van de begroting van baten en lasten; b. posten van de begroting van kapitaalsinkomsten en -uitgaven. 2. Besiuiten, bedoeld in het eerste lid, welke de goedkeuring van gede- puteerde staten niet behoeven, worden aan dit college ter kennisne- ming toegezonden. Par.6 - Van de rekening Artikei 28 1. Jaarlijks vôör 1 mei zendt de administrateur aan burgemeester en wethouders een door hem opgestelde en ondertekende rekening over het vorige dienstjaar met daarbij behorende bijlagen. De rekening wordt door de directeur voor aezien getekend en door hem aangevuld met een technisch versiag. Indien en voorzover de rekening de di- recteur aanleiding geeft tot het maken van opmerkingeo, doet hij - 9 - 2e afd. 26 augustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 73