Heemstede, 27 juli 1976. Aan de Raad, De vele jaren geleden aan de ingang van de woonschepenhaven gelegde drijvende afsluitbalk moet worden vernieuwd. Het openen en slunten van de haven ten behoeve van in- en uitvarende woonschepen moet met gebruikmaking van de vlonder van het laatste woonschip als regel ge- klaard worden door een politieman en een kracht van de gemeentereini- ging. Dat in- en uitvaren vindt in de regel plaats tijdens de wee - einden. Een afdoende verbetering van deze primitieve en vrij os are wer wijze kan worden verkregen door het aanbrengen ter plaatse van een loopsteiger ter bediening van de afsluiting. Een loopsteiger geeft ook een mogelijkheid tot het plaatsen van een mechanisch door een man te bedienen ketting volgens de hierbij gevoegde constructietekemng. De kosten van het maken van de loopsteiger met kettingconstructie zijn blijkens de hierbij gevoegde begroting f.9.300,—de nader door ons gevraagde kostenbegroting van een loopsteiger met vervan- ging van de oude afsluitbalk door een nieuwe geeft een bedrag van f.7.800,aan. De hogere kosten van een mechanisch door één man bedienbare kettmg- constructie zijn naar onze zienswijze zeker verantwoord, gelet op de verbeterde kwaliteit van de afstuiting door middel van een ketting en ook gelet op de daarmede te besparen werkuren van bedienend personee Onder aanbieding van een ontwerD-besluit stellen wij u voor een kre diet van f.9.300,— beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van HEEMSiEDE, De secretaris, De burgemeester J.M.Kruitwagen. G.J.Willemse 1.b. 4e afd. 101

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 89