28 oktober 1976 121 Artikel 26. Zodra de gegevens over de belastingen ex artikel 16, sub b en c, van Heemstede bekend zijn, zal aan Heemstede een voorlopige jaarafreke- ning worden gezonden. Terstond na het bekend worden van de definitie- ve gegevens over inkoop en de kosten als bedoeld in artikel 19 zal een definitieve afrekening aan Heemstode worden gezonden. Voor het verschil tussen deze definitieve afrekening en de som van de maandrekeningen, gecorrigeerd met de voorlopige jaarafrekening, zal Heemstede worden gecrediteerd dan wel gedebiteerd, zonder dat van enige rentevergoeding sprake zal zijn. Artikel 27. (Betalingstermijn) De in artikel 25 en 26 bedoelde bedragen zullen op een door Haarlem te bepalen wijze binnen drie weken na de faktuurdatum door Heemstede worden voldaan. Voor elke dag, waarmede deze betalingstermijn wordt overschreden is Heemstede een rentevergoeding verschuidigdberekend naar de maatstaf van 2\% per jaar boven het op de vervaldag geldende wisseldisconto van de Nederlandsche Bank. Paragraaf 6. Artikel 28. (Leverings- en afnameverpiichting) De in artikel 1 bedoelde leverings- en afnameverplichting voor Haar- lem respectievelijk Heemstede, vervalt, indien de levering c.q. af- name door overmacht onmogelijk moet worden geacht. Als overmacht zul- len worden erkend alle omstandigheden, welke buiten schuld van Haar- lem en/of Heemstede de levering en/of de afname van elektrische ener- gie onmogelijk maken. Âls zodanige omstandigheden zullen in ieder geval worden beschouwd: a. beperking van of stagnatie in de ievering van elektrische energie door het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf van Noord-Holland aan h'aarlem; b. schaarste en/of stagnatie in de aanvoer van grond- en/of hulpstof- fen; c. gedwongen rantsoenering en/of gehele of gedeeltelijke stopzetting van het bedrijf; d. storinqen, defecten, breuken en dergelijke in de voor de levering benodigde apparatuur en e. werkstaking. Artikel 29. (Nalatigheid) Ingeval êér, van de partijen een verplichting uit hoofde van deze over- eenkomst niet nakomt is zij, behoudens in de omstandigheden als be- doeld in artikel 28, jegens de andere partij aansprakelijk, tenzij zij -8- 2e afd. (Afrekeningen) Aansprakelijkheid

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 32