121 verhindering van invloed is of zou kunnen zijn op de levering van elektrische energie krachtens deze overeenkomst, de andere partij daarvan zo spoedig mogelijk, onaer vermelding van de vermoedelijke duur, kennis geven. 4. Partijen zullen in onderling overleg de samenwerking ter uitvoering of nakoming van deze overeenkomst zodanig regelen, dat: a. het overeengekomen leveringsprogramna zo goed mogelijk kan worden aangehouden; b. de eventuele levering van blindvermogen billijk over partijen wordt verdeeld; c. in gevallen als bedoeid in artii,01 34. doeltreffend bijstand wordt verleend. Artikel 34. (Beperking levering/afname) Onverminderd het bepaalde in artikel 1, verbinden partijen zich elkaar wederzijds naar vermogen te helpen, door het leveren of beperken van het betrekken van elektrische energie, in geval een der partijen door bij zondere omstandigheden geheel of gedeeltelijk verhinderd of belemmerd mocht zijn de benodigde elektrische energie voort te geleiden of te transformeren. Paragraaf 9. Geschillen. Artikel 35. Onverminderd het bepaalde in de voorgaande artikelen zullen alle geschil- len tussen partijen, welke mochten voortvloeien uit of in verband staan met de uitvoering of de uitlegging dezer overeenkomst, met uitsluiting van de gewone rechter, voor partijen bindend worden beslist door drie in Nederland wonende scheidslieden, die als goede mannen naar billijk- heid en op grcndslag van de overeenkomst zullen oordelen. Van de inhoud van de overeenkomst zullen zij ook od grond van de goede trouw niet kunnen afwijken. Artikel 36. De scheidslieden worden door partijen in onderling overleg aangewezen. Indien partijen binnen een maand, nadat een arbitrale uitspraak is voor- gesteld, geen overeeristemming omtrent de keuze van de scheidslieden heb- ben bereikt, worden deze op vordering van de meest gerede partij aange- wezen door de President van de Arrondissementsrechtbank te Haarlem. Artikel 37. Een geschil wordt geacht in elk geval aanwezig te zijn, indien een der partijen daarvan aan de andere bij aangetekende brief heeft kennis ge- geven. Artikel 38. De arbiters zullen bij hun uitspraak bepalen, weike der partijen de kos- ten van arbitrage zal dragen, zij zullen de kosten ook mogen compense- -10- 2e afd. 28 oktober 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 34