4e afd. 137 Heemstede, 12 oktober 1976. Aan de Raad, Bij uw besluit van 24 juni j.l.. nr. 02, stnlde u een krediet van 103.000,— beschikbaar te behoeve van de uitvoerinn van een verkeers- circulatieplan voor de Comnonistenwijk. Met dit nlan wordt beoond on - in afwachtinq van de uitvoerinq van het komende verkeersstructuurplan voor de hele qemeente - een zodanige verdelinq van het verkeer te be- werkstelliqen, dat ëên derde van de auto's via de Johan Wagenaarlaan rijdt en twee derde door de Cësar Francklaan. Deze verhouding is veel meer in overeenstemminq met de (milieu)capaci- teit van beide lanen dan de huidige verdeling 70« en 30«), Tot uitvoering van uw besluit kcn tot nu toe niet worden overgegaan; de desbetreffende begrotingswijziging is namelijk pas enkele dagen ge- leden goedgekeurd (doordat enige inwoners bij Gedeputeerde Staten be- zwaren hadden ingediend, is vertraging opgetreden). Bij het nemen van uw besluit bent u, mede in verband met de reeds bestaan- de verkeershinder op de Heemsteedse Dreef, ervan uitqegaan dat zo spoediq mogelijk op de Heemsteedse Dreef een qroene golf zal worden ingesteld, ge- paard gaande met een verkeersdosering on het Wipperplein. Onzerzijds îs daarbij toegezegd een en ander zo moqelijk gelijktijdig met het onverkort uitgevoerde circulatieolan, doch in ieder geval in zo nauw mogelijke samen- hang met dit plan, te realiseren. Over de wijze waarog cen en ander kan worden gerealiseerd, heeft de laatste maanden intensief overleg plaats gehad. Daarbij is gebleken, dat de thans op de Heemsteedse Dreef aanweziqe verkeerslichteninstalla- ties ten dele vervangen en ten dele ingrijpend gewijzigd moeten worden. Daarbij komt dat door het instellen van een groene golf en zonder het nemen van doserende maatregelen op andere kruispunten dan het Wipper- plein de kans groot zal zijn dat enkele kruispunten het verkeer niet meer zouden kunnen verwerken. Een groene golf werkt nmmers per kruis- punt capaciteitsverlagend en het huidige verkeersaanbod is al z6 groot dat dit capaciteitsverlies moeilijk zou kunnen worden opgevangen. Gezien tegen de achtergrond van de totale verkeersstructuur in Heemstede, zowel nu als in het kader van het verkeersstructuurplan, en mede gelet op

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 61