28 oktober 1976 137 4 de besprekingen welke worden gevoerd in de z.g. Knelpuntencommissie over een verkeersregulerir.gssysteem in de hele agglomeratie, is bij bedoeld overleg geconcludeerd dat het gewenst is op korte termijn over te schake- len op een ander verkeersiichtensysteem. Bedoeld wordt een systeem waarbij aile installaties in Heemstede worden aangesloten on een processor, die alle verkeersstromen registreert en het verkeer over het hele gebied op de meest gunstige wijzo afwikkelt. Een dergelijk systeem kent uitgebreide mogelijkheden om verkeersdosering en -reguiering in te passen. Een beschrijving van een dergelijke verkeersprocessor ligt voor u ter in- zage, evenals een rapport van "Stad en Landschap", waarin uitvoerig op de onderhavige materie wordt ingegaan. Wij citeren uit dat rapport het volgende. "Het gemeentebestuur heeft altijd de wens te kennen gegeven, dat een ver- keersafwikkeiing in Heemstede zodanig zou moeten zijn dat zo min mogelijk beperkingen voor het eigen interne verkeer zouden gelden. Dit geldt met name voor het iangzaam verkeer. Het oversteken van de hcofdroutes in Heemstede moet voor voetganger of fietser goed mogelijk blijven. Mede om die reden werken de huidige verkeerslichteninstallaties verkeersafhankelijk per kruispunt. en is niet een koppeling tussen de kruispunten tot stand ge- bracht. De wens om op de Heemsteedse Dreef in verband met een beperking van de ver- keershinder, toch een groene golf in te stellen, u in strijd met boven- staande visie. Het instellen van een groene golf via een star of flexibel systeem zou betekenen, dat de voorrang voor overstekend intern verkeereen farce zou worden. Het regelen van de installaties m.b.v. een processor komt echter wéi tege- moet aan beide eisen. Omdat een dergelijke regeling zoveel meer mogelijk- heden biedt, en op ieder moment, iedere seconde ook werkelijk benut, is het inbouwen van prioriteitsregelingen voor intern overstekend verkeer - in ieder gevai beperkt-- mogeiijk. Door de geavanceerde regeling v/ordt in het geheië systeem de mogelijke ca- paciteit optimaal benut, waardoor zeer weinig verliestijden optreden. Hierdoor biedt een dergelijk systeem de mogelijkheid bepaalde wensen t.a.v. -2- 4e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 62