28 oktober 1976 137 de verkeersafwikkeling te realiseren zonder dat het verkeer op andere punten vastlooot. Dit geldt met name in Heemstede omdat op een aantal kruispunten de maximale verkeerscapaciteit (bij de huidige verkeersrege- ling) reeds is bereikt of zeer dicht wordt benaderd. Bij het gebruik ma- ken van starre of flexibele systemen treden meer verliestijden op, zijn minder regelmogeiijkheden aanwezig, waardoor het systeem eerdar "dood' loopt. Hoewel een verkeersprocessor een zeer positieve invloed kan uitoefenen op de verkeersafwikkeling in Heemstede en mede daardoor op het b^nnen de perken houden van de hinder van,het verkeer, dient vermeld te worden dat een dergelijk verkeerslichtensysteem niet alle Heemsteedse verkeers- problemen oplost. Een computer is slechts een rekentuig, dat echter veel gegevens snel te- gelijk of na elkaar kan verwerken en dit gedurende lange tijd kan vol- houden. Het goed functioneren van een verkeerslichtensystéem is dan met afhanke- lijk van een hoeveelheid kostbare moderne elektronica doch veeieer van de mogelijkheid of de verkeerstechnicus in staat is het werkelijke verkeers- gebeuren te beschrijven en/of de eisen aan de verkeersregeling tot een- voudige en overzichtelijke zaken terug te brengen. Het functioneren van het systeem staat of valt met -het voedsel" wat men de computer toedient. Een centraal gestuurd verkeerslichtensysteem zou in Heemstede bijv. volko- men misplaatst zijn indien men zou vergeten de noodzakelijke dosenngs- voorwaarden op te stellen. Met de aanschaf van een processor worden de Heemsteedse problemen met direct oogelost. Wel is het goed mogeiijk om met behulp van de processor het verkeer in Heemstede te "sturen", te doseren en te reguleren. Door het toepassen van dosering en regulering lijkt het goed mogeluk om: - het doorgaande verkeer niet te bevorderen; - het sluipverkeer door de woonbuurten te weren, - een redelijke prioriteit voor intern langzaam verkeer te verkrijgen; - de interne relaties per auto naar de winkelcentra te handhaven op het huidige afwikkelingsniveau. -3- 4e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 63