4e afd. 28 oktober 1976 137 £en verkeersprocessor kan de eerste aanzet zijn tot verwezenlijking van de doelstel1ingen, die door de raad inzake een verkeersstructuurplan zijn gekozen. Door verkeersdosering en -regulering net gebruik van een processor kan het verkeer in onze gemeente op zodanige wijze worden afgewikkeld dat de hinder binnen aanvaardbare normen blijft. Dit systeem kent namelijk de mogelijkheid het programma steeds weer aan te passen aan de eisen die aan de verkeersafwikkeling worden gesteld. Een groene goif op de Heemsteedse Dreef met de daarbij behorende dosering bij de installatie op het Wipperplein moet o.i. op korte termijn worden gerealiseerd. Daartoe dienen de verkeerslichten op de voigende kruispunten op de processor te worden aangesloten: - Wipperplein; - Heemsteedse Dreef/Zandvaartkade - Johan Wagenaarlaan; - Heemsteedse Dreef/Julianaiaan (voetgangerslichten) - Heemsteedse Dreef/Lanckhorst'iaan; - Heemsteedse Dreef/Cësar Francklaan en -/Pieter Aertszlaan; - César Francklaan/Johan Wagenaarlaan en -/Händellaan; Lanckhorstlaan/Bronsteeweg (de lichten od dit kruisount moeten worden aan- gesloten met het oog op de korte afstand tot de Dreef). Aangezien in verband met de reconstructie van het "Eiland Rozenburg" de verkeerslichten op het kruispunt Herenweg/Zandvoortselaan-Lanckhorstlaan moeten worden gewijzigd (uw besluit dd. 29 april j.l., nr. 59), is het uiteraard gewenst de installatie od dit punt direct op te nemen in het d°or de processor gestuurde systeem; dit voorkomt onnodige kosten. Blijkens de voor u ter inzage gelegde berekening wcidan de kosten van een processor met automaten (slaven) op genoemde acht kruispunten, inclusief de kosten van een transmissiekabel en kosten van aanpassing van kruispun- ten etc. geraamd op rond 1.179.000,-; (irclusief'de kosten van voorbe- reiding en van onstellen van het comnuternrogramma). Dit bedrag dient te worden verhoogd met f 5.000,— wegens bvwkundig.e vcorzieningen in de ruim- te in het politiebureau, waarin de processor zal worden ondergebracht. Voor de lichten op het kruispunt Herenweg/Zandvoortselaan-Lanckhorstlaan verleende u al een krediet van 184.000,-, zodat thans een krediet nodig zou zijn van 1.000.000,--.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 64