4e afd. 28 oktober 1976 137 Hoezeer wij de door het als gevolg van bezwaarschriften langer uitblij- ven van de goedkeuring door Gedeputeerde Staten ontstane vertraging in de uitvoering van het plan voor de Componistenwijk ook betreuren en hoe- zeer wij menen dat, mede gelet od de door uw besluit van 24 juni j.l.ge- wekte verwachtingen, elke verdere vertraging in feite zou moeten worden voorkomen, zijn wij na ampel beraad tot de konklusie gekomen dat een ver- der (beperkt) uitstel op grond van nieuwe gegevens toch dient te worden aanvaard. Wij hebben daarbij overwogen: a. dat de doserings- en reguleringsmogelijkheden van een processor voor de Heemsteedse verkeersproblematiek duidelijk beloften inhouden v;el- ke binnen op grond van toezeggingen te verwachten redelijke termijn - zij het voor de hele gemeente géfaseerd - zullen kunnen worden benut; b. dat de wijziging van de verkeerslichten op het kruispunt César Franck- laan/Heemsteedse Dreef, waarvoor het krediet zojuist is noedgekeurd, in de nieuwe doserings- en reguleringstechniek niet past en over enke- le maanden zou moeten worden gewijzigd. De consequentie hiervan is dat een deel ad f 15.000,— van het benodigde totale krediet ten laste gebracht kan worden van het hierboven genoemde krediet, zodat thans een aanvullend krediet nodig is van f 985.000, Op de verkeersprocessor kunnen maximaal 20 installaties worden aangeslo- ten. In Heemstede staan thans 12 installaties (waaronder twee, welke eigendom zijn van de provincie, namelijk die op het kruispunt Cruquius- weg/Javalaan en de installatie op de Cruquiusbrug)de eerstkomende ja- ren zullen er niet meer dan vier bijkomen. De processor zal dus voldoen- de capaciteit hebben. Zouden alle qemeentelijke installaties (bestaande en rnaximaal vier nieuvre) v/orden aangesloten, dan is hiervoor een aanvul- lend krediet nodig van f 757.000,--. De aansluiting van installaties bij de gemeeritagrens zal net mogelijk maken dat dâär dosering plaats vindt. Over deze zaak dient evenwel - zoals o.i. vanzelf spreekt - overleg te worden gepleegd met besturen van aangrenzende gemeenten en - voor v/at de Cruquiusweg tetreft - met de provinciale overheid. Wij geven u derhalve in overweging ons thans het genoemde krediet van f 985.000,— te verlenen. Wij merken nog op dat wij ons nog geen afqerond oordeel hebben gevormd om- trent hetgeen in bovenbedoeld rapport van "Stad en Landschap is vermeld met betrekking tot de functie van de Van Merlenlaan. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles var, Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 65