4e afd. 26 november 1976 142 bepaalde gevallen de lichttoetreding tot de oorspronkelijke keuken onvoldoende kunnen worden. In de nieuwe wenk voor de toepassing wordt daarom aangegever. dat zo nodig als voorwaarde kan worden gesteld dat het grensvlak dan nagenoeg geheei met blank jglas bezet of open moet zijn. ARTIKEL 112 Het begrip .wooneenheid" is hiermede in de bepaiing verwerkt; zie ook het voorstel om artikel 1, lid 3, te laten vervalien. ARTIKEL 123 De oorspronkelijke bepaling bleek verouderd te zijn; in de keuken is in het algemeen een pedaalemmer e.d. aanwezig waarin keukenafval wordt verzameld, zodat de noodzaak van een in de directe nabijheid van de keuken aanwezige piaats voor een vuilnisvat of -zak niet meer zo sterk wordt gevoeid. Bovendien was het voorschrift inconsequent omdat door het bepaalde - in lid 3 werd aanvaard dat men met vuilnis door de woning naar de vuilstortkoker moest lopen in de gevailen dat deze zich buiten de keuken bevond. ARTIKEL 142 De wijziging van lid 1 heeft slechts redactionele betekenis (er is geen gasfornuis bedoeid). De wijziging van iid 3 wordt voorgesteid omdat de mogelijkheid om vrijsteiling te kunnen verlenen van het hebben van een gasinstallatie voor een woning met bijzondere bestemming bij de 7e wijziging van de bouwverordening ten onrechte is komen te vervalien. Het vroeger in de verordening gehanteerde begrip ,,tot bewoning bestemd gebouw met bijzondere bestemming" is toen vertaald tot ,,bijzonder woonge- bouvv"; hierdoor is echter de mogeiijkheid tot het verlenen van vrij- steliing onbedoeld beperkt. De toelichting ging er echter nog wei van uit, dat voor bejaardenwoningen (woningen met bijzondere bestem- ming) de vrijsteliing kan worden verieend. ARTIKEL 143 Artikel 142 staat toe om vrijstelling te verlenen van het hebben van een voiledige gasinstailatie. Het wcrdt echter bovendien wenseiijk ge- acht om de mogelijkheid te hebben vrijstelling te verienen voor een gedeeltelijke gasinstaliatie. Omdat dit artikel uit dien hoofde wijziging behoeft is tevens een re- dactionele wijziging van Iid 1 vocrgesteld. - 35 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 101