2e afd. 25 november 1976 125 voorstel toekomen tot verhoging van de belasting tot f 50, per hond per jaar. De beperking van de verhoging van het tarief met 7% is hier niet van tcepassing. Secretarieleges. Een trendm.atige aanpassing van de secretarieleges achten wij, overeen- komstig de aanbeveling van de staatssecretaris gewenst. Wij beperken ons hierbij tot de toegestane verhoging van rcnd 7%. Een voorstel hier- toe wordt u eveneens aangeboden. In de begroting is reeds met deze verhoging rekening gehouden. Evenals in voorgaande jaren zou naar onze mening de behandeling van dit voorstel in de oktoberraad pîaats kunnen vinden, zodat tijdig de Konink- lijke goedkeuring verkregen kan worden. Vorig jaar werd de post secretarieleges beïnvloei oor de docr te beta- len ieges voor jacht- en visakten e.d. Dit jaar zou een verdere bein- vloeding piaatsvinden door de rijks- en provinciale lc-ges voor paspcor- ten e.d. Wij hebben daaroia deze leges voor andere instellir.gen op een nieuw volgnummer verantwoord In het hierboven weergegeven overzicht van opbrengsten van belastingen en heffingen zijn de rijks- en provinciale leges ook buiten beschoi.wing gelaten. B§9Eafenisrechten. Tot enkele jaren terug bleek het mogelijk een dekkingspercentage van 75 te hanteren. Bij de begroting voor 1976 vierd hiervan af geweken dcor genoegen te ne- men met een tariefsverhoging van 10« in plaats van de benodigde 11«. De opbrengst loopt terug tengevolge van de afname van het aantal ter aarde besteliingen. De kosten van de begraafplaats daarentegen zijn vrij veel hoger. Wat betreft de rechten voor or.derhoud van graven is dc praktijk dat de verhogir.gen verhaald kunner. worden op diegener, die geen gebruik hebben gemaakt van de reneling dat het onderhond gedurende tien jaren kan wor- den afgekocht. Oe oasis, waarop de tariefsverhoging in feite direct drukt wordr daardoor te smalDiegenen die wel van de afkoopregeling qebruik hebben gemaakt zullen r.a tien jaar ook wel geconfronteerd wor- -12-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 10