26 november 1S76 125 Wij nenen dat het gewenst is tenminste het percentage van 58 te hand- haven en wel om twee redenen. Binnen enkele jaren zal overgeschakeld worden op afvoer van het vuil via de VAM. Dit zal gepaard gaan met een sprongsgewijze verhoging van de kosten. Deze sprong zal aan de inkomstenzijde niet gemaakt kunnen worden. Daarnaast heeft de staatssecretaris van Bir.nenlandse Zaken aangekon- digd ir. de toekomst bij ae bepaling van een redelijke heffing voor tek.crt gemeenten niet meer uit te willen gaan van een normbedrag per ecnier maar van een bepaalri dekkingspercentaae. Dit percentage zal dan voor huishoudens 60 e.n voor bedrijven 100 gaan bedragen. De geineenten zullen er goed aan doen bij hun tariefstel 1 ing reeds nu, indien mogelijk, met de ontwikkeling naar deze normen rekening te hou- den, zo schrijft de staatssecretaris. De percentages komen overeen met de percentages die wij steeds hebben nagestreefd, zcdat wij de suggestie van de staatssecretaris om de ta- rieven op het gewenste peil te brengen zouden willen volgen. Wij heb- ben de minister dan ook verzocht een verdergaande tariefsverhoging dan 1% toe te staan. In de begrotir.g zijn wij echter wei van de 1% norm uitgegaan. Een voor- stei, waarin ook de reactie van de mi.nister is verwerkt zuilen wij u nog doen toekomen. Uitkeringen uit het gemeentefonds în de aigemene uitkerinq over 1977 zijn biijkens de circulaire van de staatsser.retaris van Binnenlandse Zaken opgenomen: 1. een 3,5iS volume accres; 2. een extra accres ingevolce de meerjarenafspraken; 3. een bedrag ten behoeve van de tijdelijke personeelsvoorziening van gemeentelijke sociaie dienster.; 4. een uedrag ten behoeve van het onderdeel sociale zorg; 5. de salaris- en prijsstijgir.qen. ûaarnaast kunnen een tweetal herverde!ingsmaatregelen teqemoet gezien wcrden, te weten: de verhoging van het bedrag per hect3re met f 1,— tot f 11,— en de inbouw van de bedragen van de zogenaamde schoonmaak gemeente!ijke opcenten grond- en personele belasting in de schaalbedra- gen. -14- 2e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 12