4e afd. 31 maart 1977 49 INDICATIECOMMISSIE BEJAARDENOORDEN Heemstede, 1 maart 1977. Aan de Raad, Ingevolge het per 1 januari 1977 in werkina qetreden Besluit Opne- ming bejaarden in bejaardenoorden dient voor elke ODname van een bejaarde in een bejaardenoord door een gemeentelijke commissie ad- vies te worden uitgebracht omtrent de aard en de mate van verzor- ging die voor de bejaarde noodzakelijk is. Na bespreking in de kring sociale zaken c.a. adviseert het bestuur van het Gewest Kennemerland tot het instellen van een gewestelijke indicatiecommissie bejaardenoorden. Omtrent de overdracht van deze taak van ons college aan het bestuur van het Gewest dient ingevol- ge het bepaalde in artikel 31, lid 3, van de qewestregeling uw Raad te worden gehoord. Nadat van de betrokken gemeenten een principe-uitspraak is verkregen, kan aan een definitieve regeling (verordening, samenstelling e.d.) worden gewerkt; gestreefd wordt daarbij naar een functioneren van de gewestelijke indicatiecommissie met inqang van 1978. Voor wat betreft de periode tot 1 januari 1978 zal een overganas- regeiing moeten worden getroffen. Met het dagelijks bestuur van het Gewest zijn wij van mening dat daarbij zoveel mogelijk moet worden aangesioten bij de huidige centrale opnamecommissie, zoals diesinds 1973 in Zuid-Kennemerland functioneert. In dit verband is verzocht de opnamecommissie voor de periode 1 maart tot en met 31 december 1977 overeenkomstig de huidige samensteliing vast te stellen. Wij kunnen hiermede instemmen; het is naar onze mening evenwel niet no- dig om voor deze betrekkelijk korte periode nog een afzonderlijke verordening vast te stellen. Wij steilen u voor met de overdracht aan het Gewest van de in de Wet op de Bejaardenoorden aan ons toegekende taak in te stemmen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 19