Voriq jaar is door een boomverzorginqsfirma op diverse plaatsen in Heemstede curatief boomwerk verricht. Hierbij zijn "aantastinqen" aan bomen qeconstateerd, die ten dele wel vervacht konden worden. Daamaast zijn echter enkele feiten aan het licht gekomen, diezelfs door vakmensen verontrustend werden qenoemd. Zo staat er bijvoorbec-ld een eik voor perceel Raadhuisnlein 23, dio ogcnschijnlijk volkomen gezond leek. maar die bij nader onderzoek voor een groot deel van binr.en was wegqerot. Deze boom heeft alleen al, volgens landelijke normbepaling, een esthetische waarde van i 9.000,-. Daar deze problemen ook elders in de qemeente te verv/achten zijn, achten wij het noodzakelijk dit jaar een alobaal onderzoek in te stellen naar de vitaliteit van de bomen in Heemstede. Dit onderzoek past in het door uw raad vastgestelde beleidsplan, met nare wijzen wij op sector V waar de navolgende subdoelstelling is opgenomen: "het bestaande qroen- en bomenbestand zoveel moqelijk handhaven en uitbreiden en het meer qedifferentieerd inrichten van groeneleaenten." Ora dit onderzoek zo efficiënt moqeiijk te laten plaatsvinden achten wij het qewenst dat van de gehele gemeente infrarood luchtopnamen worden gemaakt. Hierdoor is het mogelijk om, met name, de onzicht- bare gebreken vast te stellen. De gemeente Haarlem heeft in de afqelopen jaren hiermede goede er- varingen opgedaan. De kosten van deze luchtopnanen, alsmede de aanschaf van een stereo- skoopen lichtbak, worden geraamd op rond 14.000,--, Indien de opdracht hiertoe binnen een paar maanden kan worden geqe- ven, is de mogelijkheid aanwezig dit te doen in combinatie met de gemeenten Haarlem, Bloemendaal en Bennebroek. 2e afd. 28 april 1977 IÜFRAROOD LUCIITFOTO'S T.B.V.IflVEHTARISATIE BOMENBESTANO. Heemstede,12 april 1977 Aae de Raad,

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 13