52 Heemstede, 13 april 1977. Aan de Raad, Reeds gedurende enige jaren studeren wij od de mogelijkheden om te ko- men tot een centrale antenne-inrichting voor de qehele gemeente. Deze studies hebben er toe geleid, dat wij u thans een kredietaanvraag kun- nen voorleggen. In het algemeen kan worden gesteld, dat in Heemstede kwalitatief aan- vaardbare radio- en televisie-ontvangst, zonder daarvoor gebruik te maken van' een hoqe antenne, niet kan worden gegarandeerd. Het aanslui- ten van particuliere ontvangtoestelien op een kabelriet dat gevoed wordt vanuit één optimaal geplaatst, goed geoutilieerd ontvangstpunt, kan waarborgen bieden voor de beste ontvangstmogelijkheden. Een dergelijk systeem zal ook op de minst kostbare wijze aangepast kunnen vrorden wan- neer andere ethergebieden dan thans voor radio en televisie beschikbaar zijn, in gebruik worden genomen. De ervaringen in Heemstede opgedaan met aanvrezige gemeenschappelijke an- tenne-inrichtingen en centrale antenne-inrichtinaen hebben ons qesterkt in de mening dat een andere voorzieninq noodzakelijk is. De centrale an- tenne-inrichtingen in de Geleerdenwijk en de Schouwbroekerpolder, waar- van de antennes geplaatst zijn op respektievelijk een flatqebouw aan de Herenweg en het Diaconessenhuis, blijken door de beperkte hoogte niet optimaal te funktioneren. De oplossing zal naar onze mening gezocht moeten woraen in het gebruik van het signaal dat via de antennes die op de P.T.T.-toren in de Waar- derpolder geplaatst zijn, ontvanaen wordt. Om een centrale antenne-inrichting te mogen bouwen is op qrond van arti kel 3 van de beschikking van de minister van verkeer en waterstaat van 27 juli 1970 een machtiging ncdig van de P.T.T. Bij het verlenen van een machtiging zijn er drie moqelijkheden. 1. Een particulier vraaqt een machtiging aan. De P.T.T. overleqt met de desbetreffende g'emeente. Indien de gemeente niet akkoord qaat met het verlenen van de machtiging, moet zij zelf met een afaerond plan koraen. Indien de machtiging eenraaal is verleend, kan de qemeente geen invloed meer uitoefenen op de ganq van zaken. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 5