2. De gemeente vraagt de machtiging aan en draagt de uitvoering op aan een stichting of een particuliere onderneming. 3. De gemeente vraagt de machtiging aan en neemt de uitvoering m eigen beheer door middei van het gemeentelijk nutsbedrijf. Oorspronkeiijk ging onze voorkeur uit naar de onder punt 2 genoemde mogelijkheid. Na vergeiijking van een aantal offertes en een raming van kosten van het gemeentelijk technisch bedrijf, zijn wij tot de konkiusie gekomen dat het in eigen beheer behouden beter is. Hierbnj speelden mee de praktische en juridische moeilijkheden bij het aan- gaan van een exploitatieovereenkomst voor een vijftiental jaren. Voorts zouden wij ais argumenten wilien noemen dat het technisch be- drijf om de kontinuïteit te handhaven geen winst behoeft te maken. Weiiicht kan tegen lagere rente kapitaai worden aanqetrokken, zodat de tarieven lager zuilen kunnen zijn, hetgeen ook bij de verqeiijking van de offertes is gebleken. Voor de aangesiotenen bestaat daarnaast nog een extra gunstig aspekt, nameiijk dat men via de qemeenteraad meer inspraak heeft op zaken ais tariefsverhoginq, kwaiiteitsbeheer- sing en programmauitbreidingen. Tevens kunnen de bestaande qemeenschap- pelijke antenne-inrichtingen (gaien) in de te bouwen centraie antenne- inrichting ondergebracht worden. Hierdoor worden de woninqbouwverem- gingen ontheven van hun taak om deze gaien aan te passen aan de thans geidende maatstaven. Wat betreft de aanieg van het gehele net, menen wij dat het de voorkeur verdient deze in zijn geheel uit te besteden. Bij de voor u ter inzage gelegde stukken treft u een offerte aan van een particuliere maatschap- pij, te weten b.v. kabeitelevisie nederland k.t.n. Tevens is daarbij gevoegd een vergeiijkinq met de beqroting van het gemeenteiijk tech- nisch bedrijf. Wij menen dat het bij het geqeven prijsverschil verant- woord is de risico's, die de aanleg met zich brengt, uit te siuiten. Wij merken hierbij noq oo, dat de P.T.T. een deei van het net i.c.een ringieiding zai aanlegnen en voor rekening van de gemeente expioUeren. Biijkens de voor u ter inzage geiegde begroting zai voor de reaiisering van de centrale antenne-inrichting een bedrag van rond f.6.500.000,— nodig zijn. Uitgaande van een afschrijving door middei van een oneigen- lijke annuTteit, die gedurende 10 jaar met 5\°i per jaar stijgt, aismede de gedachte dat gerekend over de totaie exploitatietermijn, winst noch 2e afd. 28 aPril 1977

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 6