4e afd. 2 juni 1977 64 1. het begeleiden van het bijzonder onderzoek naar de woonwensen en de woningbehoefte van de verschillenden groepen alleenstaanden van 18 jaar en ouder en van tweepersoonshuishoudens van uiteenlopende sa- menstelling; 2. het verstrekken van adviezen aan het gemeentebestuur omtrent de opstel- ling van een meerjarenprogramma voor de bouw en verbouw van panden voor al- leenstaanden, met inachtneming van de resultaten van het onderzoek; 3. het adviseren over de gewenste beheersvormen voor tot stand te brengen woongelegenheden en over de gewenste spreiding of concentratie van de voor de verschillende groepen tot stand te brengen woonruimte. Per 1 april j.l. zijn bij het departement van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening twee rijksconsulenten aangesteld speciaal voor de stimulering van de plaatselijke aktiviteiten tot verbetering van de huisvestingssituatie van alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens. Deze consulenten zullen de aangewezen onderzoekgemeenten bezoeken en daarbij de stuurgroepen de informatie verstrekken, die zij bij het ver- vullen van hun taken behoeven. Op verzoek van de staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening zijn twee begrotingen van kosten van het bijzonder onderzoek ingezonden. De eerste begroting betreft de te verwachten kosten van de stuurgroep en haar aktiviteiten. Tot de kosten van de stuurgroep zelf behoren de vergoedingen aan de leden voor het bijwonen van naar schatting zes ver- gaderingen in dit jaar, de kosten van het gebruik van een vergader- ruimte en de kosten van het drukwerk en de verzending van stukken, te- zamen een bedrag van f 4.000,--; voor de kosten van te ontwikkelen aktiviteiten, bestaande in de voorbereiding en uitwerking van plannen voor het bouwen van en het verbouwen tot wooneenheden voor de genoem- de groepen woningbehoevenden, is met twee mogelijke objekten rekening gehouden, waarvoor een bedrag van f 20.000,-- is geraamd; wegens te verwachten kosten van de bijstand van externe deskundigen is een be- drag van f 500,-- opgenomen, in totaal dus f 24.500,--. De tweede begroting betreft de te verwachten kosten van het onderzoek zelf, bestaande uit: a. de inventarisatie van de omvang van de te onderzoeken groepen met

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 28