4e afd. 66 Heemstede, 10 mei 1977. Aan de Raad, In zijn vergadering van 7 april 1977 besloot de Kennemerraad in te stemmen met het voorstel van het dagelijks bestuur tot vnjziging van artikel 33 van de regeling voor het gewest Kennemerland. In dit voor- stel is het volgende vermeld: "Het kan in de(nabije)toekomst gewenst zijn, dat voor bepaalde door het gewest te verrichten taken een afzonderlijke financiële admim- stratie in het leven wordt geroepen, welke aldus wordt afgescheiden van het algemeen financieel beheer van het gewest. De gemeentewet geeft voor dergelijke situaties een oplossing in ar- tikel 252, dat de mogelijkheid opent tot het instellen van zgn.tak- ken van dienst. Deze takken van dienst kenmerken zich door: - een afzonderlijke begroting; - een afzonderlijke rekening en verantwoordmg; - een afzonderlijk kasbeheer. De band met de algemene dienst bestaat in een vermelding in de begro- ting van het positieve of negatieve saldo van de afzonderlijke begro- ting van de tak van dienst. De verwachting, dat binnen afzienbare tijd kan worden begonnen met de bouw van het gewestelijk VAM-overlaadstation is voor ons aanleidmg u uit te nodigen, aan de raden, de colleges van burgemeester en wet- houders en de burgemeesters van de deelnemende gemeenten voor te stel- len, de gewestregeling te wijzigen door daarin de mogelijkheid te ope- nen tot het instellen van takken van dienst. Ten overvloede wijzenwij erop, dat dit besluit tot opneming in de gewestregeling niet betekent, dat u daarmee een keuze zou hebben gedaan voor een beheersvorm voor het overlaadstation. Wij zullen u te gelegener tijd benaderen met een afzonderlijk voorstel over de te prefereren beheersvorm. Wij hebben de kring Bestuurlijke Aangelegenheden en de commiss^e Alge- mene Zaken dit voorstel om advies voorgelegd.

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 35