4e afd. 2 juni 1977 AANSCHAFFING RONTGENAPPARAAT MET TOEBEHOREN T.B.V. SCHOOLTANDARTSENDIENST 56 Heemstede, 19 april 1977. Aan de Raad, De commissie van toezicht op de schooltandartsendienst acht het wenselijk het behandelingspakket van de schooltandarts uit te breiden met o.m. het uitvoeren van extracties en het invoeren van röntgendiagnostiek. Met het uitvoeren van extracties hebben wij ons inmiddels akkoord verklaard. Voor het stellen van een vroege diagnose en het vaststellen van behandelingsplannen is het belangrijk dat de mogelijkheid bestaat tot het nemen van röntgenfoto's; thans moet de schooltandarts kin- deren voor dergelijke foto's verwijzen naar de gezinstandarts. De Nederlandse vereniging voor Sociale Tandheelkunde adviseert bij de aanschaf van apparatuur rekening te houden met een in de toekomst in te voeren landelijk systeem, waarbij vergelijkbaar cijfermateriaal wordt verkregen. Aan de desbetreffende eisen vol- doet het Philips Oralix röntgenapparaat van 50 KV met elektroni- sche timing, kosten 6.000,-- en richtapparatuur ad 600,--. Tevens dienen een röntgenwandklapstoeltje met kussen en loden beschermkraag, een loden schort, een viewer en materiaal voor het ontwikkelen en opbergen van foto's te worden aangeschaft. De totale kosten zullen inklusief B.T.W. ongeveer f 9.560,-- be- dragen. Het is de bedoeling de apparatuur op te stellen in een kamer in het Gezondheidshuis. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor een krediet beschikbaar te stellen van f 9.560,af te schrijven in 10 jaren. De commissie van toezicht heeft tevens gevraagd (weer) een mond- hygiëniste aan te stellen. Hierorntrent is het oordeel gevraagd van de directeur van Schooltandverzorging Nederland; zijnantwoord is nog niet ontvangen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 3