Aangehouden 2 juni 1977 57 INSPRAAK WOONBUURTEN CENTRUM. Heemstede.lO mei 1977. Aan de Raad, In het kader van de voorbereiding van een bestemmingsplan voor de Raadhuisstraat-Binnenweg heeft uw raad begin 1975 drie uitgangs- punten vastgesteld: 1. matige uitbreiding van het winkelbestand; 2. winkels zijn uitsluitend op de begane grond toelaatbaar; 3. de langgerekte vorm van het winkelcentrum handhaven. Daarnaast heeft u vijf doelstellingen gekozen in de volgende volg- orde van belangrijkheid: 1. woonbuurten in het centrum tegen overlast beschermen; 2. handhaving van de bereikbaarheid van het centrum per auto; 3. handhaving verhouding aantal parkeerplaatsen en winkelopper vlakte op het huidige peil (1 20); 4. betere wandelmogelijkheden scheppen door verbreding van trot- toi rs 5. zo dicht mogelijk bij de winkels parkeren. De uitwerking van deze doelstelIingen en het vastleggen van deze uitwerking, voor zover mogelijk, in het bestemmingsplan zullen niet plaatsvinden alvorens hierover eerst met de bewoners van de woonbuurten in het centrum overleg is gepleegd. Ook dit is een be- sluit van uw raad. Ter voorbereiding van dit overleg heeft Stad en Landschap in op- dracht van en in overleg met ons college samengesteld het infor- matiepakket inspraak woonbuurten centrum. Hierin staan onder meer vermeld een aantal mogelijkheden voor het afwikkelen van het ver- keer in en door de onderscheiden woonbuurten. De bewoners van deze woonbuurten zal worden gevraagd hun oordeel over de alternatieve mogelijkheden uit te spreken; zij hebben vanzelfsprekend de vrij- heid een in het informatiepakket niet genoemde mogelijkheid te bedenken en naar hun oordeel als de meest wenselijke te presen- teren. Na het beëindigen van de inspraakprocedure en het bekend worden van het resultaat hiervan zal uw raad de uiteindelijke

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 5