2 juni 1977 57 besiissing moeten nemen. Na het gereedkomen van dit informatiepakket hebben,wij dit ter be- oordeling voorgelegd aan de commissie voor algemene bestuurszaken; ook de fracties van uw raad hebben over de inhoud hiervan enkele malen beraadsiaagd. De konklusies van dit overleg zijn neergelegd in een aantal bne- ven, welke op de gebruikelijke wijze voor u ter inzage zijn gelegd. In beknopte vorm kunnen deze konklusies als volgt worden samenge- vat. De V.V.D.-fractie is van oordeel dat de raad voorafgaande aan de inspraak een uitspraak moet doen over de aan de nnsprekers voor te leggen aiternatieven; indien blijkt dat de meerderheid bepaal- de alternatieven niet kan aanvaarden moeten deze niet aan de insprekers worden voorgelegd. De C.D.A.-fractie steit zich eveneens op het standpunt dat de keuzemogelijkheden welke de gemeente aan de insprekers voorlegt, de instemming van de raad behoren te hebben. Dit moet als alge- mene gedragslijn worden aanvaard. De fractie van Progressief Heemstede daarentegen is van mening dat het onjuist zou zijn bepaalde in het informatiepakket voorkomende alternatieven aan de insprekers te onthouden. Op deze wijze wordt aan de burger de mogelijkheid onthpuden om de raad ervan te over- tuigen dat een aanvankeiijk door hem afgewezen aiternatief toch de beste opiossing is. Het bij voorbaat schrappen van bepaalde alternatieven, die zijn ontwikkeld op basis van de door de raad vastgestelde uitgangspunten en prioriteiten is naar het oordeel van deze fractie een verenging van die uitgangspunten, zo niet zelfs een afwijking daarvan. Ha het kennisnemen van deze standpunten zijn wij van mening dat, gelet op het principiële karakter van deze kwestie en mede met het oog op de nog volgende inspraakprocedures.de enig goede oplos- sing is dat uw coliege in een openbare vergadering hierover een besluit neemt. Tevens zult u op deze vergadering uitspreken of u de inhoud van het informatiepakket aanvaardt dan wel of uwijzigin- 2

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 6