3e afd. 70 Heemstede, 2 juni 1977. Aan de Raad, Bij besluit van uw raad van 17 oktober 1923, nr. 94, goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde staten d.d.28 november 1923, nr. 58, werd besloten tot de bouw van 31 woningen en 2 winkels aan de Balistraat en de Sumatrastraat. Deze woningen en winkels zijn in 1924 gereed- gekomen en in beheer gegeven aan de woningbouwvereniging "De Haem- stede". Inmiddels zijn de twee winkels (Sumatrastraat 23 en 25) tot woning verbouwd. De bouw van de woningen vond plaats met een toe- kenning van een rijkspremie van f 300,- per woning, evenwel zonder rijksvoorschotten. Bij uw besluit van 30 maart 1962, nr. 148, werd een krediet verleend van f 67.500,- voor het vernieuwen van de schu- ren, de schoorstenen en de elektrische instaiiaties. In 17 woningen werd vanwege de woningbouwvereniging in de ioop van de jaren een douchecel aangelegd. De restant-boekwaarde bedroeg per 1 januari 1977 f 102.286,78. Thansna 53 jaren, voldoen de huizen niet meer aan de eisen. Het bestuur van de woningbouwvereniging "De Haemstede" heeft daarom in overleg met ons college de heer H.J.W.Meyran, architect, verzocht een plan tot vernieuwing en verbetering op te stellen. Bij een eerste onderzoek is de architect gebleken dat de woningen constructief zich in een redelijke staat bevinden, zodat renovatie verantwoord is. Daar- na heeft hij in nauw overleg met bestuur en bewoners en in het bij- zonder met de door de bewoners gekozen bewonerscommissie, een plantot vernieuwing en verbetering opgesteld. Dit plan omvat in hoofdzaak de volgende punten: 1. het optrekken van de voor- en achtergevels ter verkrijging van meer ruimte op de slaapverdieping; 2. het verbeteren en herindeien van de beganegrond-ruimten met ver- nieuwing en verbetering van de keukens en de toiletten, 3. het herindelen van de verdieping met vervanging van de huidige hou- ten scheidingswanden door steenachtig materiaal, benevens de aanleg of verbetering van de douche-inrichtingen;

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 27