4e afd. 30 juni 1377 OVERDRACHT GROND AAN "GALLENKAMP-STICHTING" BOUW RIJWIELSTALLING T.B.V. "DE OLIJFTAK" 73 Heemstede, 24 mei 1977. Aan de Raad, Overeenkomstig ons voorstel dd13 oktober 1971, nr. 125, besloot u in uw vergadering van 28 oktober d.o.v. met de stichting "Gallenkamp- stichting", alhier, een overeenkomst van ruiling aan te gaan, krach- tens welke deze stichting aan de gemeente twee stroken grond, teza- men groot 146 m2, in eigendom zou overdragen ten behoeve van de rekonstruktie van het Wipperplein en de aansluitende deien van de Heemsteedse Dreef, zulks in ruil voor een door de gemeente aan de stichting over te dragen strook, groot 105 m2, gelegen aan de noordoostzijde van het bejaardentehuis "De Olijftak". Aan dezeruil- overeenkomst was o.m. de voorwaarde verbonden dat de gemeente bin- nen vijf jaar na de eigendomsoverdracht aan de stichting een strook grond ter grootte van het verschil tussen de genoemde oppervlakten, derhalve ongeveer 41 m2, gelegen onmiddellijk aansluitend aan de door de gemeente over te dragen grond, zou leveren, tenzij ditnaar het oordeel van ons college niet mogelijk zou zijn; zou de over- dracht achterwege blijven, dan zou de geneente een nader overeen te komen bedrag betalen. Bedoelde strook van 41 m2 was destijds in ge- bruik bij het bedrijf Openbare Werken; omtrent de overdracht ervan kon toen geen definitieve toezegging worden gedaan. Thans is gebleken dat de gemeente 16 m2, aangeduid op de voor u ter inzage gelegde tekening, aan de "Gallenkamp-stichting" kan over- dragen, zodat te betalen blijft een bedrag overeenkomend met de waarde van 25 m2. Het bestuur der stichting heeft ons gevraagd in plaats van betaling in geld door en voor rekening van de gemeente een nieuwe rijwielstal- ling c.a. te doen bouwen onmiddellijk aansluitend aan de thans ir. aan- bouw zijnde stallingsruimte voor het gemeentelijk technisch bedrijf. De bestaande rijwielstalling van "De Olijftak", welke naast een oude loods van dat bedrijf staat, kan namelijk in verband met afbraakvan - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 41