2e afd. 30 juni 1977 GEMEENTELIJKE RESERVES Heemstede, 14 juni 1977. Aan de Raad, Bij ons voorstel d.d.ll januari 1977, nr.10, hebben wij u voorgesteld een aantal reserves over te brengen van het gemeentelijk technisch be- drijf naar de algemene dienst. Bij de behandeling in de commissie gemeentefinanciën is ons gebleken, dat het juister is, mede met het oog op de beleidsplanning, om de ge- meentelijke reserves integraal te behandelen. Hieronder worden de verschiliende aspekten van deze reserves nader aan de orde gesteld. De "boekhouding" van de gemeente volgt de zgn. "kameraal-stijlhet- geen inhoudt dat alleen mutaties op kasbasis geadministreerd worden. In tegenstel1ing tot de commerciële boekhouding, die gevoerd wordt bij particuliere- en gemeentebedrijven, komt in de "kameraal-stijlgeen balans voor. Om toch enig inzicht te verschaffen in de vermogensposi- tie van de gemeente, wordt jaarlijks, zowel bij de begroting als bij de rekening de staat 0 opgesteld. De staat is onderverdeeld in 4 kategorieën, te weten: I. Eigen kapitaal. II.A Algemene reserve en reserves voor bijzondere doeleinden. II.B Bedrijfsreserves. III. Waarborgsommen. IV. Saldi-reserve. I. eigen kapitaal Geraamd per 1 januari 1977 (begroting 1977) op f.671.756,--. Het eigen kapitaal der gemeente is en wordt gevormd door vrijgekomen kapitaal bij verkoop van eigendommen boven de boekwaarde en door onder meer de ontvangen giften, schenkingen, legaten en erfstellingen. Volgens een advies van de commissie voor de gemeentelijke comptabili- teitsvoorschriften dient dit kapitaal altijd en onverkort voor het na- geslacht in stand te worden gehouden. In beginsel mag aantasting daarvan derhalve niet' plaatsvinden. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 45