2e afd. 30 juni 1977 Thans worden de uitkeringen van jaar tot jaar bepaald naar de behoef- te van de gemeenten, passende in de uitgavenpolitiek van de totale over'neidssectorongeacht de inkomsten van het gemeentefonds in het betreffende uitkeringsjaar. De eerdergenoemde bijzondere voorschriften zijn daarom ingetrokken en er is een vrijheid ontstaan om aan deze reserve een ander karakter of bepaalde bestemming te geven. Gelet op de oorspronkelijke bedoeling van deze reserve, lijkt ons een toevoeging aan de algemene reserve een logisch gevolg. Over de reserves voor bijzondere doeieinden kan niet zonder meer vrij beschikt worden. Gekeken zal moeten worden naar het doelwaarvoor de- ze reserves zijn ingesteld, te weten: a. verpiichte risicoreserve woningwetwoningen (per 1 jan.1977 geraamd op f. 1.112.000, Deze reserve is ingesteld tot dekking van het aan de exploitatie ver- bonden risico van de na de tweede wereldoorlog tot stand gekomen woning- wetwoningen. De reserve wordt gevoed door een storting van 7 of 10% van de jaarhuur, alsmede door toevoeging van de "bespaarde" rente. b. algemene reserve voor de volkshuisvesting (per 1 jan.1977 geraamd op f.1.936.450, Deze reserve is ontstaan door batige saldi van middenstandswoningen. Ook aan deze reserve wordt de "bespaarde" rente toegevoegd. Onttrekking aan de onder a en b genoemde reserves vindt plaats voor het treffen van voorzieningen aan woningen, waarvoor het rijk geen voorschot- ten verleent. Van de reserves voor bijzondere doeleinden zijn de onder a en b genoemde reserves verreweg het grootste in omvang, namelijk ca.f.3.000.000,--. c. fonds reserve-politie (per 1 jan.1977 geraamd op f.13.000,--) In dit fonds wordt gestort het verschil tussen inkomsten en uitgaven van de reserve-politie, geraamd op hoofdstuk III van de gewone dienst. De "bespaarde" rente wordt eveneens hieraan toegevoegd. Onttrekkingen ge- schieden indien de inkomsten niet toereikend zijn. d. reserve eigen graven (per 1 jan.1977 geraamd op f.100.000,--) De koopsommen voor eigen graven worden in deze reserve gestort. De kos- ten van eventuele aanleg en/of uitbreiding van begraafplaatsen kunnen hieruit on.ttrokken worden. - 4 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 48