2e afd. 30 juni 1977 74 De reserve kan daarna weer gevoed worden door uitgifte van nieuwe graven. De "bespaarde" rente komt ten gunste van hoofdstuk VI van de gewone dienst en dient dan als bijdrage in de kosten van onder- houd van de graven. e. secundair wegenfonds (per 1 jan.1977 geraamd op f 775.000,--). Voor dit fonds geldt dezelfde toelichting, met de nodige wijzigin- gen, als onder punt c. f. extra exploitatievergoeding bijzonder kleuteronderwijs (per 1 jan. 1977 geraamd op f 600.000,--). In verband met de 5-jaarlijke afrekeningen met het bijzonder onder- wijs, werd ieder jaar een bedrag gereserveerd van de door de gemeen- te, ten behoeve van het openbaar onderwijs, meer uitgegeven kosten dan de rijksnormeri. Later werden op deze 5-jaarlijkse afrekeningen jaarlijkse voorschot- ten verleend. Bij ons besluit van 19 april 1977 zijn wij tegemoetgekomen aan de wens van de bijzondere schoolbesturen om op de geraamde extra vergoeding exploitatiekosten ten behoeve van het bijzonder kleuteronderwijsper kwartaal een voorschot te verlenen tot 90%. De te verwachten extra betalingen, inclusief de jaarlijkse afrekening, kunnen derhalve direct op de betreffende functionele begrotingspost geraamd worden. Gelet op de dan nog te verwachten geringe 5-jaarIijk- se afrekeningen behoeven reserveringen onzes inziens niet meer plaats te vinden. g. extra exploitatievergoedinq bijzonder m.a.v.o. (per 1 jan.1977 ge- raamd op f 36.000,--). Evenals voor de onder f. genoemde vergoedingen kunnen de te" verwach- ten extra betalingen voor het m.a.v.o.-onderwijs op de functionele begrotingspost geraamd worden. In verband met de geringe overschrijdingen kunnen ook hier de reser- veringen voortaan achterwege blijven. h. reserve culturele doeleinden (per 1 jan.1977 geraamd op f35.000,--). Ten laste van hoofdstuk VIII, par. 7, van de gewone dienst wordt jaar- lijks f 10.000,-- in deze reserve gestort ter verwezenlijking van cul- turele doeleinden, alsmede ten behoeve van de verfraaiing van de ge- meente. c

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 49