2e afd. 30 juni 1977 67 Onder volledige kindertoelage wordt verstaan: a. voor wat betreft het eerste en het tweede kind, het bedrag dat voor een zodanig kind aan kindertoeiage geldt ingevolge artikel 5, eerste lid, onder a, van de Kindertoelageregeling overheidspersoneel b. voor v/at betreft het derde en ieder volgend kind, een bedrag dat over een kwartaal gerekend voor een dergelijk kind aan kinderbijslag geldt ingevolge artikel 11, eerste iid, onder- scheidenlijk onder de letters a tot en met d, van de Algemene Kinderbijslagwet. Indien de ambtenaar - anders dan wegens ziekte, verlof met behoud van bezoldiging of vakantie zijn betrekking niet gedurende de ge- hele maand heeft vervuld - ontvangt hij een evenredig deel van het op hem toepasselijke hierboven omschreven bedrag. 4. Met betrekking tot de telling van de in het vorige lid bedoelde kinderen is van overeenkomstige toepassing het bepaalde in arti- kei 3 van de Kindertoelageregeling overheidspersoneel onderschei- denlijk in artikei 9 van de Algemene Kinderbijslagwet. 5. De vakantietoelage v/ordt eenmaal per kalenderjaar uitbetaald over de periode van 12 maanden, beginnende met de maand juni van het voorafgaande kalenderjaar In afwijking van het bepaalde in de vorige zin vindt uitbetaling ook plaats bij ontslag van de ambtenaar, tenzij dit ontslag zon- der onderbreking wordt gevolgd door een andere betrekking bij de gemeente, met een werktijd van gelijke duur als die in de laatst- beklede betrekking, en wel over het tijdvak tussen het einde van de laatstverstreken periode van 12 maanden en de datum van het ontslag. 6. a. De voorgaande leden van dit artikel zijn niet van toepassing op de ambtenaar, die in werkelijke militaire dienst is of te werk is gesteld in de zin van artikel 8 of 9 van de Wet gewetensbe- zwaren militaire dienst (Stbl. 1962, nr. 370). b. Aan de ambtenaar, die gedurende twaalf maanden voor eerste oefe- ning in werkelijke dienst is geweest of - indien hij een eerste oefening van kortere duur had te vervullen - die eerste oefe- ning heeft volbracht of te werk is gesteld in de zin van artikel 8 of artikel 9 van de Wet gewetensbezwaren militaire dienst en die vervangende dienst gedurende twaalf maanden heeft vervuld, wordt een bedrag uitgekeerd, dat gelijk is aan het verschil tus- sen het bedrag, dat hij als vakantie-uitkering uit hoofde van zijn militaire dienst of tewerkstelling in de zin van de Wet ge- wetensbezwaren militaire dienst ontvangt en het bedrag aan vakan tietoelage - mits dit hoger is - dat hij zou hebben ontvangen in dien de voorgaande leden op hem van toepassing zouden zijn en de toelage zou zijn berekend op basis van de volle aan zijn betrek- king verbonden bezoldiging. - 4 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 4