2e afd. 30 juni 1977 De "bespaarde" rente wordt hieraan toegevoegd. II.B. Bedrijfsreserves. Geraamd per 1 januari 1977 (begroting 1977) op f 8.576.104,--. De middelen van de algemene bedrijfsreserves worden, krachtens ar- tikel 43 van de Rekeningsvoorschriften, belegd bij de algemene dienst. De reserves van de sectoren gas-, water- en elektriciteitsvoorziening zijn ontstaan door in het verleden gemaakte winsten, terwijl de re- serve voor het grondbedrijf is gevormd door winst, gemaakt bij ver- kopen van gronden, en overtollig kapitaal. De "bespaarde" rente wordt aan deze reserves toegevoegd. Bij de vaststelling van de verkoopprijzen voor gasverbruik, wordt ie- der jaar de landelijk geadviseerde tarieven gevolgd. Door een gecombineerde bedrijfsvoering van de sectoren gas-, water- en elektriciteitsvoorziening zijn de geadviseerde verkoopprijzen voor gasverbruik hoger dan noodzakelijk is voor de dekking van de kosten. Daarom kan de vraag gesteld worden of de winst van de sector gasvoor- ziening geheel in de bedrijfsreserve gestort moet worden. Op deze vraag zal in ons hieronder opgenomen voorstel "Vorming nieuw fonds" nader worden ingegaan. III. Waarborqsommen. Geraamd per 1 januari 1977 (begroting 1977) op f 687.682,--. Ingevolge de bepalingen van de kleuteronderwijswet en de lager onder- wijswet, dienen de schoolbesturen van bijzondere kleuter- en lagere scholen voor stichting, uitbreiding en verbouwing van schoolgebouwen een waarborgsom te betalen. De hierover bespaarde rente wordt ten gunste gebracht van hoofdstuk VIII, par lb. en 2b. van de gewone dienst en dient ter dekking van de aan de schoolbesturen uit te keren rente over de waarborgsommen. IV. Saldireserve. Geraamd per 1 januari 1977 (beqroting 1977) op f 3.800.000,--. De saldi-reserve is ontstaan uit de (toevallige) batige saldi van de gewone dienst van de afgelopen dienstjaren, en kan gebruikt worden voor het opnemen van een min of meer toevallig nadelig slot. In bepaalde omstandigheden kan het aanvaardbaar zijn de saldi-reserve - 6 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 50