2e afd. 30 juni 1977 74 aan te wenden tot herstel van het evenwicht op de primitieve begro- ting. Hieruit kan worden opgemaakt dat de saldi-reserve in zekere zin dy- namisch is in haar bestemming, terwijl voor de algemene reserve nog altijd geldt "intact laten" als "expansievat". Vorming nieuw fonds. Bij raadsbesluit van 26 mei 1976, nr. 64, is een krediet van f 4.900.000,-- beschikbaar gesteld voor de stichting van een kantoor- gebouw ten behoeve van het gemeentelijk technisch bedrijf. Tevens is besloten de helft van de hieruit voortvloeiende jaarlijkse kapitaal1asten te brengen ten laste van de reserves van de sectoren gas-,water-en elektriciteitsvoorziening en de andere helft ten laste van de algemene dienst, (saldi-reserve) ten behoeve van de sector openbare werken. Daar de nutssectoren de door hen verschuldigde om- zetbelasting weer kunnen terugvorderen zijn de stichtingskosten als volgt verdeeld: nutssectoren f 2.300.000,(zie lOe begr.wijz.gasbedrijf 1976) sector openbare werken f 2.600.000,-- (zie 3e begr.wijz.openbare werken 1976) Indien deze gedragslijn wordt gevolgd en de kapitaallasten jaarlijks uit deze reserves worden onttrokken, is niet goed meer te overzien, welk bedrag nog beschikbaar is voor dekking van andere uitgaven,mede gelet op de afschrijvingstermijn van 50 jaar. De instelling van een afzonderlijk fonds, waarin de totale stichtings- kosten gestort worden, zal het geheel overzichtelijker maken. 0m dit fonds volledig tot haar recht te laten komen, verdient het aan- beveling de "bespaarde" rente jaarlijks aan dit fonds toe te voegen en niet ten goede te laten komen van de gewone dienst. De bespaarde rente is dan n.l. gelijk aan de rente die over de boekwaarde van het kantoor- gebouw betaald moet worden. Concreet komt het hierop neer: Instel1ing "Fonds ter dekking van kapitaallasten kantoorgebouw gemeen- telijk technisch bedrijf". Dit fonds wordt geadministreerd op hoofdstuk XI, 3 van de kapitaal- dienst van de gemeentebegroting.

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 51