2e afd. 30 juni 1977 74 De instelling van een nieuw fonds, zoals hierboven geschetst, verdient dan ook verre de voorkeur. De eenmalige onttrekking uit de reserve van de nutssector heeft tot ge- volg dat de reserve voor de sector gasvoorziening zal dalen per 1 janua' ri 1977 (begroting) tot f 1.013.878,--. Bovendien is besloten ten behoeve van de gaslekbestrijding jaarlijks f 100.000,-- uit deze reserve te onttrekken. Wij achten het een goede zaak een reserve van enige omvang aan te hou- den voor toekomstige uitbreidingen en/of realiseren van onrendabele uitbreidingen. In dit licht bezien zijn o.i. op dit moment geen termen aanwezig om een gedeelte van de winsten van het gasbedrijf ten gunste te brengen van een reserve van de algemene dienst. Hierbij mede bedenkende dat deze winsten de laatste jaren aanzienlijk teruglopen. Overbrenginq reserves. Zoals in de aanhef reeds vermeld hebben wij reeds in een eerder sta- dium voorgesteld enige reserves over te brengen van hét gemeentelijk technisch bedrijf naar respektievelijk de algemene dienst en het grond- bedri jf Dit voorstel is mede gedaan naar aanleiding van een advies van het centraal bureau voor verificatie en financiële adviezen van de ver- eniging van nederiandse gemeenten. Voor een nadere motivering wordt verwezen naar ons voorstel d.d.ll januari 1977, nr. 10. Naast hetgeen hierin is vermeld, menen wij dat het voor een goed be- grip wenselijk is het volgende Op te merken. Wij zijn hierbij uitgegaan van de stand der reserves per 31 december 1976. De onderhavige fondsen kunnen als "bestemmingsreserves" worden aan- gemerkt, omdat dez'e gevormd zijn uit bijdragen van de gemeente, grond- bedrijf en particulieren voor nog te verrichten werkzaamheden aan al dan niet met name genoemde objekten. Een en ander met het doel de kosten van deze werkzaamheden ten laste van de fondsen te brengen. In feite is daarom niet van echte reservering sprake, maar gaat het meer om een administratieve kwestie. - 10 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 54