2e afd. 30 juni 1977 VERVANGING RI00LLIEREN Heemstede, 7 juni 1977. Aan de Raad, Jaarlijks wordt door de afdeling reiniging van het gemeentelijk tech- nisch bedrijf een gedeelte van de hoofdriolering schoongemaakt, door middel van rioollieren en borstels, ter voorkoming van verstoppingen in deze riolering. Sinds enkele jaren is er een andere werkwijze, te weten het reimgen door middel van water onder hogedruk. Deze methode heeft het voordeel dat er een beter resultaat wordt bereikt en tevens dat er sneller kan worden gewerkt. Gelet op het feit dat de vraag naar rioolborstels nagenoeg verdwenen isis de productie hiervan stopgezet. De rioolborstels zijn dan ook niet rneer te vervangen. Om deze redenen is het noodzakelijk om op de methode van hogedruk- reiniging over te schakelen. De voeding van de hogedrukpomp kan op twee manieren geschieden. Bij de ene methode wordt een brandkraan aangesloten op het drinkwater- leidingnet en rechtstreeks verbonden op de hogedrukpomp. Besmetting van het drinkwater is hierbij niet denkbeeldig, daarom achten wij deze methode niet toelaatbaar. Bij de andere methode vindt de voeding van de hogedrukpomp vanaf een watertank plaats.De tank wordt gevuld vanuit open buitenwater, waarna hij naar het te reinigen riool wordt gebracht. Op deze manier behoeft geen duur drinkwater gebruikt te worden en is het risico van eventuele besmetting eveneens uitgesloten. De gehele unit met tank kan op een chassis van een huisvuiIwagen worden gemonteerd; daar dit chassis overwegend een dragende taak heeft en er geen grote afstanden mee worden afgelegd, kan met een afgeschreven chassis volstaan worden. Blijkens de voor u ter inzage gelegde stukken zal de aanschaffing van een hogedrukspoelapparaat met watertank inclusief de montage een bedrag vergen van f 54.000,--.

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 67