4e afd. 79 Heemstede, 14 juni 1977. Aan de Raad, In de aanbiedingsbrief betreffende de begrotingen 1977 hebben wij u medegedeeld dat wij verwachtten dit jaar een kredietaanvraag aan u te kunnen voorleggen voor de herindeling van de Geleerdenwijk-oud. Een ontwerp voor deze herindeling, door het gemeentelijk technisch bedrijf in overleg met de gemeentepolitie, de brandweer en "Stad en Landschap" opgesteld op basis van een schetsontwerp van een be- wonerscomité, is uitvoerig besproken met dat comité, hetwelk op zijn beurt overleg heeft gepleegd met de bewoners van het betrokken wi jk- gedeelte. Vervolgens is een definitief ontwerp gemaakt, waarmee de bewoners van de wijk in grote meerderheid instemmen. Een exemplaar hiervan ligt voor u ter inzage. Ter toelichting delen wij u het volgende mede. Bij het maken van het plan is ervan uitgegaan dat aan de woonstra- ten het karakter van woonerf zal worden gegeven; deze woonstra- ten zijn: Lorentzlaan, Einthovenlaan, ProfAsserlaan en Kam.Onnes- laan. De overige wegen (Hugo de Grootlaan, Nobellaan en Van der Haalslaan) zijn ontsluitingswegen met een gedeeltelijke verkeersfunctie. De woonstraten zijn op êén niveau geprojekteerd, waarop alle aktivi- teiten (lopen, rijden, spelen) zullen plaats vinden. Zij zullen 10 cm hoger liggen dan de toegangswegen en zijn toegankelijk via inritban- den. Rijverkeer zal toegestaan zijn op een gedeelte van de weg waar- van de breedte varieert van 3 tot 5 m, al naar gelang de totaal be- schikbare breedte tussen de erfscheidingen. Voor het gedeelte van de Lorentzlaan tussen de Hugo de Grootlaan en de Kamerlingh Onneslaan zal eenrichtingsverkeer gelden. De ontsluitingswegen hebben volgens het plan een voor het rijverkeer bestemde wegbreedte van 5.50 m. Aan weerszijden van de weg zijn, waar mogelijk, parkeerstroken geprojekteerd met daaraan grenzend verhoogde - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 69